Publik päästis: Tartu Ülikool võitis imelise lõpusekundiviskega!

(96)

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõrustas täna Balti liiga kohtumises Liepaja Lauvast ja võitis 82:81. Võidu tõi Tartule Tanel Kurbase lõpusekundi keskpositsioonivise, mis sündis ehmatusega pooleks. Kuna publik karjus, et tuleb visata, siis Kurbas ärkas ja saatis palli pöördelt teele. Lotovõit! Tartlastel ei teinud täna kaasa vigastatud Bill Amis.

Mängu käik: (Tartu Ülikool - Liepaja 34:22, 50:46, 65:67, 82:81)

IV VEERANDAEG (17:14)

Kohtumine lõppenud. Tartu tulemuslikum 22 punkti ja 8 lauapalliga Marek Doronin, Veideman lisas 18, Sokk 17 ja Allingu 15 punkti.

82:81 - Tanel Kurbase imeline lõpusekundivise kindlustas nii vajaliku võidu!

80:81 - Allingu vabaviskejoonel 1/2. Normaalaja lõpuni 32,4 sekundit. Tartu võttis aja maha

79:81 - Sokk tabas kolmese, normaalaja viimane minut algas

76:81 - Mayo harutab tartlaste kaitse täiesti lahti ning kerged kaks punkti Liepajale

76:79 - Liepaja mängijad tabavad kaugelt, nende 12 kolmene täna (23 üritust). Visnapuu võttis aja maha. Normaalaja lõpuni 3.12

76:76 - Veideman viis korraks tartlased uuesti juhtima

74:74 - Bailey viigistas taaskord mänguseisu

74:72 - Sokk sopsas mõlemad vabavisked, Mayo sai 4 vea

72:72 - Kurbas vabaviskejoonel 1/2

71:72 - Vastased korvi alt. Leppik tegi oma 5 vea, 9 minutiga ja 0 punkti...

65:67 - Allingu vabaviskejoonel 1/2

64:67 - Kurbas söötis oma korvi all palli lihtsalt vastasele ja teadagi mis järgnes. Selline prohmakas...

64:65 - Tartlased on jäänud kaotusseisu!!! Isegi kui kenasti alustavad, siis kipub ikka kinni kiiluma. Visnapuu võttis aja maha. Veerandaja lõpuni 1.23

64:62 - Vastaste keskmängijalt Baileylt kolmene. Vaid 2 minutit veerandaja lõpuni

64:59 - Kurbaselt täna teine tabamus mängust

62:59 - Mayo kerkis ka 18 punkti peale

62:56 - Doronini arvel nüüd 18 punkti, mõne päeva eest Ventspilsi kostitas samuti 18 punktiga

60:56 - Veideman ja Kurbas pakkusid väga ilusa kiirrünnakulahenduse, mis lõppes Kurbase pealtpanekuga. Viis minutit veerandaega mängitud

58:54 - Doronin vabaviskejoonelt 2/2

56:54 - Mayo läbiminekust. Üle 3 minuti kulunud

56:52 - Doronin kasvatab skoori taas korvi alt

54:52 - Mayolt kolmene. Allingul 4 viga

54:49 - Allingult veel punktid lisaks

52:49 - Kravtšenkolt kolmas kolmene tänases mängus

52:46 - Allingult punktid juurde ja temagi punktiarve nüüd kahekohaline (11)

Tartu alustas teist poolaega koosseisuga - Allingu, Kurbas, Sokk, Doronin, Veideman

II VEERANDAEG (16:24)

50:46 - Poolaeg lõppenud. Veideman visanud 14, Doronin ja Sokk 12 punkti.

50:43 - Sokk tabas samuti kaugelt. Algas poolaja viimane minut

47:43 - Liepaja meestelt järjekordne kolmene

47:40 - Veideman vabaviskejoonelt 2/2

45:40 - Sokk paneb sisse päris kõrge linnu, paari meetri pealt. Edu sulab kahjuks

43:35 - Allingu vastab samuti keskpositsioonilt

41:35 - Jowan Baileylt keskpositsioonivise

41:33 - Vastastel 2+1 rünnak. Veel 5 minutit poolaja lõpuni

41:30 - Martins Kravtšenko läbimineku järel võttis Indrek Visnapuu aja maha.

41:28 - Doroninil 2+1 rünnaku võimalus, vabavise läheb mööda. Pea 7 minutit poolaja lõpuni

39:25 - Sokult kolmene, kaugvisked tartlastel 3/4

36:24 - Timo Eichfuss avas tartlaste mänguskoori teisel veerandajal

I VEERANDAEG (34:22)

34:22 - Veerandaeg lõppenud. Veidemanil 12 ja Doroninil 10 punkti

34:20 - Hoogu sattunud Veidemanilt veel üks kolmene ja kaks tabavat vabaviset

29:17 - Veidemanilt kolmene. Doronin, Allingu ja Veideman toonud kolme peale 24 punkti

26:15 - Allingu korvi järel võttis vastaste peatreener Agris Galvanovskis aja maha. Veerandaja lõpuni 2.30

24:15 - Veideman ja Doronin kasvatasid skoori. Rünnak sujub tartlastel hetkel kenasti

20:13 - Doroninilt neli punkti lisaks, tema arvel juba 8 punkti

16:11 - Sokk tabas vabaviskejoonel kahest kaks

14:8 - Punktilisa Allingult, Doroninilt ja Veidemanilt. Mängitud 4.17

6:5 - Vastaste Josh Mayolt kaks resultatiivset rünnakut järjest. Esimeses omavahelises mängu oli ta 28 punktiga üleplatsimees

6:0 - Tanel Kurbas vabaviskejoonelt 1/2. Mängitud 1.15

5:0 - Sten Sokk sai käe valgeks

3:0 - Vallo Allingult kohe alustuseks 2+1 rünnak, sööt läks kirja Veidemanile

Tartu algrivistus - Sokk, Veideman, Kurbas, Doronin, Allingu

--------------------------

Eelinfo:

Tartu on kaotanud Balti liigas neli kohtumist järjest ning tabelis hoitakse võiduprotsendilt 8. kohta. Kui Tartul on kirjas 3, siis Liepajal 2 võitu.

Vaatamata sellele, et tänased vastased on Tartust tabelis tagapool, tasub oodata vihast võitlust. Võõrsil tartlased Liepajale kaotasid 93:104 (novembri algul).