Võiduvärava viskas 3.58 enne kolmanda perioodi lõppu 2018. aasta NHL-i draftis Los Angeles Kingsi poolt üles korjatud ning praegu OHL-liigas mängiv Akil Thomas. Connor McMichael panustas võitu värava ja väravasööduga, tabamuse said kirja ka Dylan Cozens ja Barrett Hayton.

Venelased läksid 11 minutit enne matši lõppu 3:1 juhtima, aga Kanada viigistas vähem kui kolme minutiga.

Venemaal olid resultatiivsed Grigori Denisenko (lisaks väravasööt), Nikita Aleksandrov ja Maksim Sorkin. Pärast 2011. aastal kuldmedali võitmist on venelased nüüd kaotust pidanud tunnistama neljas finaalis.

Poolfinaalis oli Kanada alistanud Soome 5:0, Venemaa seljatanud lisaajal Rootsi 5:4. Pronksmedalimatsis sai Rootsi Soomest jagu 3:2.

Järgmised juunioride maailmameistrivõistused toimuvad 2021. aastal Kanadas.