TalTech krooniti naiste karikavõitjaks kolmandat korda. Varem TTÜ nime kandnud naiskond võttis võidu ka 2014. ja 2015. aastal. Tartu Ülikool/Bigbank oli löömatuks jäänud kahel viimasel hooajal.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 13 punkti toonud Maria Säästla, 12 punkti kogus Eliisa Peit, 10 punkti Kristel Moor ja Mari Loorman. TalTechi vastuvõtuprotsent oli 38%, rünnakuid realiseeriti 42-protsendiliselt. Servist sai TalTech 6 ja blokist samuti 6 punkti.

Tartlannade parim oli 19 punktiga Kadi Kalm, 14 punkti tõi Ingris Suvi. Tartu vasdtuvõtuprotsent oli 36%, rünnakuprotsent 35. Servist saadi 5 ja blokist 6 punkti.

MÄNGU KÄIK:

Tartu Ülikool läks avageimi 8:5 juhtima, kuid lasi siis TalTechil teha 9:0 vahespurdi, misjärel domineerisid tallinlannad geimi juba täielikult, võites selle 25:12.

Teises geimis haaras Tartu Ülikool tänu 12:8 pealt alanud 5:0 spurdile 17:8 edu, kuid samuti viis punkti järjest võitnud TalTech rebis järgi 17:13. Kuigi Tartu oli veel ka 21:16 ees, nähti varsti 23:23 viigiseisu. Geimi lõpu kallutas Tartu siiski enda kasuks, lõpetades selle Mari Araku serviässaga 25:23.

Kolmas geim kulges taas Tartu Ülikooli dikteerimisel, kuid seisul 19:15 hakkas tartlannade edu sulama, kuniks tablool oli 21:21 viik. Geimi lõpus näitasid kindlamat mängu TalTechi naised, võites selle 26:24.

Neljandas geim kulges tasavägiselt kuni TalTechi 11:10 eduseisuni, millest kiirelt sai 15:10. Viiki nähti veel seisul 19:19. Sealtmaalt tehnikaülikooli naised enam tagasi ei vaadanud.