Maailma edetabelis 94. kohal paikneva Musta esimene vastane oli oli Lukáš Zevl. Taaskord sai kinnitust, et kõrgem edetabelikoht ei garanteeri vahetus konkurentsis suurt midagi, sest edetabelis 333. kohal paiknev tšehh hakkas meie mehele visalt vastu.

Esimeses geimis pääses sel turniiril kolmanda asetuse saanud Must ette 8:4, kuid Zevl viigistas ja läks omakorda ette 11:9. Edasi oli dikteerivam pool siiski Must, kuid eduseisult 19:16 lubas ta 27-aastasel tšehhil seisu viigistada. Viimased kaks punkti teenis siiski meie mees ja võitis 21:19.

Teises geimis oli Zevl pidevalt juhtimas, kuid kaotusseisus 12:17 algatas Must lõpuspurdi, teenides üheksa punkti vastase kahe vastu. Teinegi geim lõppes seega 21:19 ning Eesti esireket jõudis teise ringi ehk 16 parema sekka.

Teel veerandfinaali seisis õhtul Musta vastas teispool võrku valikturniiri kaudu põhitabelisse pääsenud Joakim Oldorff. Vaid 16-aastane soome sulgpallur oli avaringis saanud jagu oma kaasmaalasest Joonas Korhonenist 24:22, 21:16. Oldorffi leiab värskest maailma edetabelist 1026. kohal, kuid temagi üle ei tulnud Mustal võit kergelt.

Avageimis spurtis Must ette 6:2 ning inistsiatiivi käest ei andnud, ehkki viimase punkti teenimise hetkeks oli Oldorff suutnud 13:20 kaotusseisust viis punkti kärpida. Avageim 14 minutiga Mustale 21:18.

Teises geimis oli heitlus tasavägisem. Must jäi korraks taha (4:5), kuid sai seejärel eduseisu 10:8. Seejärel pääses punkti-paariga ette noor soomlane, viimane viigiseis oli tablool 15:15. Veerand tundi kestnud geimi võitis Oldorff 21:17 ja viigistas matši seisu. Otsustavas geimis dikteeris sündmuste käiku siiski Must. Ta läks ette 4:1, 11:5, 15:7, 19:10, võitis geimi 21:13 ning kogu 46 minutit kestnud kohtumise 2:1.

Pääsuks poolfinaali tuleb Eesti esireketil laupäeval jagu saada samuti valikturniiri kaudu põhitabelisse pääsenud taanlasest Søren Haldist. 21-aastane mängumees paikneb maailma edetabelis 501. kohal ning Mustaga varem kohtunud pole.

Veel kaks eestlast lõid palli kvalifikatsiooniturniiril, kuid mõlemad pidid juba avaringi järel kõrvale astuma. Karl Kert kaotas taanlasele Jonas Jægerile 7:21, 16:21 ja Hans-Kristjan Pilve Inglismaad esindavale Harry Huangile 9:21, 14:21.