18-aastane Haamer ületas 4.80 teisel, 5.00 kolmandal ja 5.10 teisel katsel. Sellest piisas lõppvõistlusele jõudmiseks. Kokku sai sellest kõrgusest jagu 11 noormeest, seega pääses viimasena edasi ka 5.00 avakatsel ületanud prantslane Robin Emig. Ehk kui Haamer poleks kolmandal katsel 5.00 alistanud ja seejärel ka 5.10, oleks ta konkurentsist väljas. Eestlase isiklik rekord 5.40 lubaks õnnestumise korral tulla EM-il väga kõrgele kohale.

100 meetri sprindis oli rajal kaks eestlast. Henri Sai oli oma eeljooksus ajaga 10,73 sekundit kolmas ja sai otse poolfinaali. Ken-Mark Minkovski jäi oma jooksus 11,04ga viiendaks ja edasi ei pääsenud. Tänavu muidu Saiaga väga võrdselt jooksnud Minkovski eeljooksu ajal puhus vastutuul 4,1 m/s. Eeljooksus näitas kiireimat aega (10,56) britt Jeremiah Azu.

Poolfinaalis tegi Sai ilusa jooksu, korrates täpselt oma isiklikku rekordit - 10,59. See andis talle teises poolfinaalis viienda koha, finaali oleks viinud aeg 10,52. Saia lõppkohaks on 12.