Seejuures tegi Warriors võimsa tagasituleku, mängides kolmandast veerandajast alates tagasi 17-punktilise kaotusseisu. Viimast neljandikku alustas Portland 8-punktilises eduseisus, korraks kärises vahe veel 11 silmale ning esimest korda pärast teist veerandaega pääses Warriors juhtima 3.30 enne normaalaja lõppu, mil Draymond Green tegi Stephen Curry söödust seisuks 108:106.

Neljanda veerandi viimane korv visati juba 1.48 enne lõppu - Klay Thompsoni kolmene tõi tabloole viiginumbrid 111:111. Tasavägise lisaaja otsustavad hetked saabusid 1.24 enne lõppu, mil Alfonzo McKinnie viis Warriorsi ette 116:115 ning Green lajatas sellele otsa kolmese (119:115). Lillard vähendas 32,8 sekundit enne lõppu kodumeeskonna kaotusseisu 117:119-le, kuid enamaks Portlandil võimu polnud.

Curry viskas võitjate parimana 37 punkti, korjas 12 lauapalli ja jagas 11 korvisöötu. Green tegi teise järjestikuse kolmikduubli 18 punkti, 14 lauapalli ja 11 sööduga, mis tähendab, et Curryst ja Greenist said esimesed tiimikaaslased NBA ajaloos, kes ühes play-off mängus korraga kolmikduubliga maha saanud.

Portlandil tegi karjääri parima esituse Meyers Leonard, kes viskas 30 punkti, neist 25 juba avapoolajal. Lillardi kontole kanti 28 punkti ja 12 resultatiivset söötu.

Finaalivastast ootab Warriors idakonverentsi finaalist Toronto Raptorsi ja Milwaukee Bucksi vahel. Eesti aja järgi kolmapäeval kell 3.30 jätkuvat seeriat juhib Bucks mängudega 2:1.

Enne Warriorsi oli ainsana viis aastat järjest NBA finaali pääsenud Boston Celtics, kes tegi seda aastatel 1957-1966 10 korda järjest, võites selle ajaga üheksa tiitlit, neist kaheksa järjest. Kolm tiitlit järjest pistis viimati kotti Los Angeles Lakers aastatel 2000-2002. Kuuekordne NBA meister Warriors on tšempioniks kroonitud viimasel kahel aastal.