Portland Trail Blazers alistas play-offi avaringis mängudega 4:1 Oklahoma City Thunderi, kusjuures viimane mäng osutus tõeliseks trilleriks. Esimene veerandaeg kujunes punktiderohkeks, kui Oklahoma võitis avaveerandi 37:29. Poolajaks pääses aga ette juba Blazers, kes juhtis 61:60. Viimase veerandi eel juhtis Thunder omakorda kahe punktiga, 90:88.

Viimast veerandit alustas Thunder paremini, kui 7 minutit enne lõppu oldi juba 15-punktilises eduseisus. Blazers suutis aga mängu tagasi tulla ja ise juhtima minna. 30 sekundit enne normaalaja lõppu oli seis viigis 115:115. Kohtumise võitja selgus alles viimasel sekundil, kui Blazersi mängumees Damian Lillard tabas 11 meetri kauguselt kolmese, mis tõi Blazersile 118:115 võidu ja ühtlasi edasipääsu järgmisesse ringi.

Võiduviske tabanud Lilliard kerkis üleplatsimeheks, visates koguni 50 punkti, mis on klubi rekord play-off kohtumises. Maurice Harkless ja CJ McCollum panustasid võitu 17 punkti. Thunderi resultatiivseim oli Paul George 36 silmaga. Võimsa kolmikduubliga sai taas hakkama Russel Westbrook, kelle 29 punktist, 11 lauapallist ja 14 resultatiivsest söödust siiski võiduks ei piisanud.

Edasipääsu kindlustasid ka Philadelphia 76ers ja Toronto Raptors, kes samuti oma seeriad 4:1 võitsid. 76ers lülitas konkurentsist Brooklyn Netsi, kes alistati viimases kohtumises 122:100. Joel Embiid kogus võitjate parimana 23 punkti. Netsi resultatiivseim oli Rondae Hollis-Jefferson 21 silmaga.

Toronto Raptors oli parem Orlando Magicust. Seeria viiendas kohtumises võeti 115:96 võit. Kawhi Leonard ja Pascal Siakam panustasid võitu vastavalt 27 ja 24 punkti. Magicu eest tõi D.J. Augustin 15 silma.

Raptors ja 76ers lähevad järgmises ringis ka omavahel vastamisi.

Tasavägine seis on aga seerias, mille võitja kohtub Blazersiga. Päeva neljandas kohtumises alistas Denver Nuggets 108:90 San Antonio Spursi ja pääses seeriat 3:2 juhtima. Nuggetsi parimana tõi 23 punkti Jamal Murray. Spursi resultatiivseimatena tõid DeMar Rozan ja DeMarcus Aldridge 17 punkti.