Tänases esimeses üksikmängus kaotas Saara Orav maailma 195. reketile Marta Kostjukile 51 minutiga 3:6, 0:6. Ukrainlanna murdis Orava pallingu kuuel korral ning jäi matši üldpunktides peale kindlalt, 55:31.

Teises üksikmängus ei andnud maailma 126. reket Katerina Kozlova Jelena Malõginale armu ja võitis kõigest 35 minutiga 6:0, 6:0. Kozlova realiseeris seitsmest murdepallist kuus ning jäi matši üldpunktides peale koguni 49:13.

Paarismängus esindavad Eestit Malõgina ja Valeria Gorlatš. Anett Kontaveit täna väljakule ei tule, sest saab enne otsustavaid mänge puhkepäeva.

Kahjuks on otsepildi edastamine lõpetatud:

Eesti naiskonda kuuluvad Poolas Anett Kontaveit (WTA 20.), Maileen Nuudi, Saara Orav, Jelena Malõgina ja Valeria Gorlatš. Ukrainat esindavad Lesia Tsurenko (WTA 24.), Dajana Jastremska (WTA 34.), Katerina Kozlova (WTA 126.), Marta Kostjuk (WTA 195.) ja Nadija Kitšenok.

Ukraina võitis eile Bulgaariat 2:1. Marta Kostjuk alistas Isabella Shinikova (WTA 251) 7:5, 6:4, Katerina Kozlova kaotas Valerija Tomovale (WTA 158) 3:6, 2:6 ning võitja otsustas taas dramaatiline paarismäng. Esimese seti Tomova - Shinikova vastu võitsid Nadija Kitšenok (WTA D40) - Kostjuk kindlalt 6:0, kuid teises setis jäid koguni 2:5 kaotusseisu. Siis aga võtsid ukrainlannad ennast kokku ja võitsid lootusetuna tundunud seisust otsustava seti 7:6 (0).

Meie alagrupis on hetkel Rootsil kaks võitu, Bulgaarial ja Ukrainal üks võit ning Eestil kaks kaotust.

Eesti koondise kapten Marten Tamla vihjas eile, et meie esireket Anett Kontaveit ei pruugi viimases alagrupikohtumises mängida.. "Võibolla annan Anetile homme (täna - toim) üldse puhkust, sest võime oma alagrupis isegi 2:1 võiduga viimaseks jääda," ütles Tamla eile vahetult pärast 1:2 kaotust Rootsile.

Laupäeval mängitakse play-offe, kus alagrupi võitjad mängivad pääsu eest kõrgemasse liigasse ja alagruppide viimased võitlevad I liigasse püsima jäämise nimel. Teises alagrupis on Venemaa, Taani ja Poola naiskonnad.