Kalev/Cramo alustas kohtumist hästi, kui mindi kiirelt 5:0 juhtima, ent siis sai oma mängu käima ka Riia VEF. Seisul 9:9 läksid lätlased kohtumist juhtima. Lõpuks võitis VEF esimese veerandaja 22:15.

Teise veerandaja võitis Kalev omakorda seitsme punktiga ja poolajale mindi 42:42 viigiseisul.

Teist poolaega alustas paremini VEF, kes võitis kolmanda veerandaja 28:18. Kalevlased jõudsid mitmel korral paari punkti kaugusele, kuid mängu juhtima ei suudetud asuda. Viimase veerandaja võitis kodumeeskond 22:21, aga kokkuvõttes saavutas VEF 91:82 võidu.

VEF-ile tõi täna edu kolmepunktivisked, mida tabati kohtumise jooksul tervelt 16 (59%). Kalev/Cramo tabas 27 kaugviskest 7.

Üleplatsimees oli kalevlaste Chavaughn Lewis 25 silmaga. Ta võttis veel 5 lauapalli ja andis 3 resultatiivset söötu. Kristjan Kangur lisas 19 ja Janari Jõesaar 14 silma.

Riia VEF-i resultatiivsem oli Jabril Armon Durham 17 punktiga, kes sai kirja kaksikduubli, sest andis ka 10 tulemuslikku söötu. Mareks Mejeris ja Artis Ate panustasid võitu vastavalt 14 ja 13 silmaga.

Kalev/Cramo sai 9 võidu kõrvale esimese kaotuse ja jätkab Eesti-Läti ühisliigas esimesel kohal. Kolmandal kohal asuval VEF-il on kirjas 8 võitu ja 1 kaotus.

Tipphetked:

Intervjuu Indrek Reinbokiga:

Eelinfo:

Kalev/Cramo pole seni kahe naaberriigi ühises liigas veel kaotusekibedust tundnud, kõik üheksa kohtumist on lõpetatud võiduga. VEF-il on tabelis seitsme võidu kõrval ka üks ühepunktiline kaotus, mis saadi oktoobri keskel koduselt rivaalilt BK Ventspilsilt.

Cramo ja VEF on tänavu korra juba kohtunud, kui oktoobri viimasel päeval said lätlased VTB Ühisliiga raames võimsa teise poolaja abil 82:74 võidu. Tolles mängus tabas VEF kaugviskeid 45-protsendiliselt (14/31) ning keeras 6-punktilise poolajakaotuse kindlaks võiduks. Läti klubi poolel hiilgasid Artis Ate 23 ning Andrejs Gražulis 17 punktiga. Kalev/Cramo mängu vedasid Chavaughn Lewis 19, Kristjan Kitsing 14 ning Reggie Lynch 13 punktiga.

Eesti-Läti liigas on VEF-i mängumeeste vahel punktid jaotunud seni üsna ühtlaselt, kui keskmise punktiskooriga üle 9 silma on koguni seitse mängumeest. Parimatena on antud hetkel Steve Zack ja Arturs Ausejs keskmiselt 11,6 punktiga. 25-aastane ja 211 cm pikkune ameeriklasest tsenter Zack on olnud 7 lauapalliga ka tiimi edukaim lauavõitleja.

Kalev/Cramot on vedanud välismängijate viisik Lewis (14,1p), Ivan Almeida (12,8p ja 5,2lp), Branko Mirkovic (12,3p ja 3,6rs), Lynch (12p ja 5,4lp) ning Landen Lucas (11,1p ja 6,3lp). Parimaks lauavõitlejaks on Lucase kõrvale kerkinud võimsa hüppega äär Janari Jõesaar (10p ja 6,3lp).