Roger Federer asus veerandfinaali settidega 2:0 juhtima, lisaks oli šveitslasel kasutada kolmandas setis matšpall. Kevin Anderson suutis matšpalli päästa ning võitis hoopis ise kolmanda seti 7:5.

Neljandas setis murdis Anderson seisult 3:3 Federeri pallingu, tänu millele võitis ta setti ja viigistas mängu.

Eriti pikaks kujunes otsustav sett. Tund ja 30 minutit kestnud viimases setis suutsid mõlemad mängijad hoida oma servi seisuni 11:11. Seejärel Anderson murdis Federeri geimi ning võitis 4 tundi ja 17 minutit kestnud kohtumise.

"Ma pole kindel, mida öelda praegu," rääkis Anderson pärast kohtumist. "Ma andsin endast parima, et edasi võidelda ning suutsin kuidagi kolmanda ja neljanda seti võita. Ma olen väga õnnelik tänase üle."

Roger Federer kordas tänases kohtumises enda poolt püstitatud rekordit. Nimelt tähendasid tema kaks esimest setivõitu, et mees oli järjest võitnud 34 setti. Viimati suutis ta seda aastatel 2005-2006.

Kevin Andersoni vastane poolfinaalis selgub paarist, kust omavahel on vastamisi ameeriklane John Isner (ATP 10.) ja Kanada tennisist Milos Raonic (ATP 32).

Esimesena jõudis meestest poolfinaali serblane Novak Djokovic, kes alistas jaapanlase Kei Nishikori 6:3, 3:6, 6:2, 6:2.