Avapäeval peetakse kokku neli mängu, millest kaks varasemat on lõppenud.

B-alagrupis kohtusid omavahel USA ja Kanada. Põhja-Ameerika derbys läks võitja selgitamiseks vaja lisaaega ja karistusviskeid. Peale jäi USA 5:4.

Kanada pääses kiirelt 2:0 juhtima (väravad Pierre-Luc Dubois 0.47 ja Ryan O´Reilly 12.23), ent kolm järgmist tabamust serveerisid ameeriklased. Kanada viigistas 3:3, kuid kolmanda kolmandiku alguses asus USA uuesti juhtima. Normaalaja lõppskoor 4:4 süttis tabloole 51. minutil, Colton Parayko tabamusest. Lisaaeg väravaid ei toonud ja nii jõuti karistusviseteni. Ameeriklastele tõi võidu Cam Atkinsoni tabamus.

A-alagrupis purustas Venemaa tulemusega 7:0 Prantsusmaa. Mäng käis ühte väravasse, pealevisked Venemaa kasuks 39-10.

Skoori tegid Kirill Kaprizov (7.08 ja 37.59), Pavel Bušnevitš (8.18), Jevgeni Dadonov (10.22), Aleksandr Barabanov (42.36), Maksim Šalunov (44.50) ja Artjom Anisimov (57.13).

MM-il mängitakse kahes alagrupis, kummaski kaheksa meeskonda. Alagrupis kohtutakse korra kõigiga, mõlema grupi neli paremat jätkavad veerandfinaalis. Maailmameister selgub 20. mail.