36-aastane šveitslane võitis Boris Beckeri alagrupis kõik kolm kohtumist ja ta kohtub nüüd poolfinaalis teise alagrupi teise koha omanikuga. Federeril on käsil 13-mänguline võiduseeria, ATP finaalturniiril jahib ta tänavuse aasta kaheksandat esikoha karikat.

Rahaka ATP finaalturniiri kolme järjestikuse matšivõiduga tõusis Federer läbi aegade kõige enam auhinnarahasid teeninud individuaalsportlaseks, möödudes Tiger Woodsist. Sellise kõneka fakti toob välja Forbes.

Federeri auhinnarahade teenistus jõudis summani 110,23 miljonit dollarit, Woodsi teenistus golfiturniiridel on 110,06 miljonit. Viimased paar aastat on Woodsi teenistus olnud sisuliselt külmutatud, sportlik allakäik ei taha kuidagi lõppeda.

Federer seevastu tegi tänavu võimsa tagasituleku, ta lõpetab aasta maailma edetabeli teise numbrina Rafael Nadali järel.

Forbes on võrdlusest välja jätnud ühekordsed profipoksi matšid, millega Floyd Mayweather on teeninud üle ühe miljardi dollari.