Kohtumise parimatena kogusid Hindrek Pulk ja Jelgava meeskonna nurgaründaja Aleksandrs Kudrjašovs 18 punkti. Pulk realiseeris tõsteid igati korraliku rünnakuprotsendiga (51,5), ent Kudrjašovs oli veelgi pidurdamatum. Kokku lõi ta 21 tõstest punktiks kaks kolmandikku. Lisaks kaks bloki- ja servipunkti, vahendab volley.ee.

Pärnakate suurimaks murelapseks olid servivead, mida kogunes 23 tükki. Lätlased eksisid pallingul 14 korda. Rünnakuvigu kogunes suvepealinna klubil 16, Jelgaval kümme.

Kolmanda koha mängus läks Bigbank Tartu 25:20 ja 27:25 geimivõitudega ette, ent seejärel võttis RTU/Robežsardze oma ja võitis ülejäänud geimid 25:21, 25:20, 15:12. Kogu mäng seega 3:2 lätlastele. Tartu poolel särasid 20 punktiga nii Taavi Nõmmistu kui Markus Uuskari.

Neist kolm tõid pallurid serviga ja seitse blokiga. Just sulustamisega näitaski Tartu võimu, teenides 19 blokipunkti, Läti meeskonna 11 vastu. Enim blokipunkte (5) kogunes Henri Treiali arvele. Võitjate parim oli 18 punktiga Gatis Garklavs.

Enne mänge:

Lätlaste poolfinaalis alistas Jelgava meeskond RTU/Robežsardze kaotatud avageimi järel 3:1 (17:25, 25:22, 26:24, 25:15), kirjutab volley.ee. Võitjate parim oli 13 punktiga Marcis Jirgensons.

Sarnane stsenaarium kordus ka Eesti meeskondade mõõduvõtus. Tartlased olid avageimis paremad 25:21, ent järgmised kolm kuulusid numbritega 25:18, 25:15, 25:18 suvepealinna klubile. Võitjate edukaim oli 20 punktiga Hindrek Pulk, kes lõi punktiks 28 tõstest pooled ja lisas kolm punkti ässpallingutest ja blokist. Paremuselt teine oli pärnakate leegionär Aleksandrs Avdejevs üheksa punktiga.

Tartu poolel kogusid kahekohalise punktisumma Taavi Nõmmistu (12) ja alles sel nädalal rahvusmeeskonnaga Itaalias EM-i lahinguid pidanud Henri Treial (10). Tartu piiritagune täiendus Iurgen Hummes Spechti arvele jäi üheksa punkti. Samas lõi pallur 17 rünnakuüritusest punktiks vaid viis.