Reedel kell 16 toimuv kolmanda koha mäng ja kell 20 algav finaal on ka Delfi TV otse-eetris.

Virumaa tagaliin suutis Vaido Rego taktikepi all luua oluliselt rohkem teravust ning nad asusid juhtima 19:7. Teisel veerandil paranes küll RIMi kaitse, vaikne „matusemeeleolu“ hakkas taanduma ning poolajaks oli vahe vaid 33:27 Lääne-Viru esinduse kasuks.

RIMile oli elu sisse tulnud, ometi tabas Virumaa võistkond paremini. Erik Schmalz tõi siiski 27. minutiks RIM-i kolme punkti kaugusele (36:39), ent seejärel läks pidurdamatusse hoogu Kiur-Thomas Vehmanen, kes tabas lühikese aja jooksul kolm kolmest; Sten Saaremäel jätkas samuti head tööd rünnakul ning peagi oli VPK ees 59:43 (35. minut). Mäng oli tehtud. RIMi mäng jäi liiga ümmarguseks.

* * *
Laud võrdne (40-38 VPK-le), kahepunktivisked VPK-le 50 vs 33 %, kolmesed 39 vs 29 %, vv 57 vs 33 % (!). Vehmanen tõi 20, Saaremäel 17+14lp, Henri Matikainen 12+12lp, Ander Talu 8+6+5; RIMi poolel Schmalz 21+6lp, Karl-Erik Karpin 12+15 lp.

Teine poolfinaal: Salva/Rock I-Audentese SK. Ajalugu ses võrdses paaris tallinlaste kasuks ei rääkinud – liigas oli Tartu võitnud tänavu kodus 94:83 ja võõrsil 97:96, karikafinaalis kaotusseisust 94:79.

Täna võitis Audentes avaveerandi 18:14, kuid teisel veerandil õige mäng alles algas – üsna vihane andmine sealjuures. Poolajale mindi Robin Kivi kolmese järel Rocki 42:39 eduseisul. Laud seks hetkeks kusjuures Audentesele 29-15.

Enamuse kolmandast veerandist oli dikteerivaks pooleks Salva/Rock, punkte tõid peamiselt „vanad“ pahandusetegijad – Märt Rosenthal, Ander Peiponen ja Robin Kivi. Kuid nemadki hakkasid väsima. Matthias Tass, Mikk Jurkatamm ja Marten Maide hakkasid üha paremini tabama teispool platsi ja neljas noormees, Andry Soo, viis 4.30 enne lõppu Audentese üle pika aja ette – 76:73.

Tassi 30 lauast ei piisanud...
Vastastikused korvid jätkusid, kuid mida lõpule lähemale, seda enam ka eksiti. 53 sekundit enne lõppu viis Soo taas Audentese juhtima 80:79, 12 sekundit hiljem tabas Kivi mõlemad vabavisked (81:80 Tartule).

27 sekundit jäi kui Jurkatamma pani mööda ja Peiponen võttis laua. Hendrik Eelmäe Tartu poolel ei tabanud aga kumbagi vabaviset (kuid Peiponen oli lauas õiges kohas!), Joonas-Anton Jürgenstein 21 sek enne lõppu kahest ühe – 82:80 Tartule.

16 sekundit: Maide teenis vabavisked ja tabas mõlemad – 82:82. Pärast mõtlemisaega mängiti viskekoht Jürgensteinile ja oligi korv (84:82 Tartule), sekund hiljem toodi esmakordselt mängu Kristian Kullamäe. Viskele mängiti siiski taas Maide, sealt läks mööda, Peiponen sai laua ja Salva/Rock finaalis.

* * *
Audentes võitis tänu Matthias Tassile laua suurelt 54-38, korvisöödud Tartule 20-15, pallikaotused Rocki poolt vaadates 13-24. Kahepunktivisked Tartu poolt vaadates 37 vs 42 %, kolmesed 42 vs 38 %, vv 48 vs 67 %.

Rosenthal tõi 28+3+3 (25/10), Peiponen 14+12+8, Kivi 19+6lp, Jürgenstein ja Egert Paap lisasid 8 silma. Audentese poolelt: Tass sai kirja 19+30 lp (!), Mikk Jurkatamm 16+8+5, Maide 24p, Soo 17 p.

U16 poiste finaal toimub reedel kell 20 A Le Coqi spordimajas Tartus.