750 meetriselt ujumisdistantsilt 12. väljunud, ent vahetusalas üheks nobedaimaks osutunud Kooser asus rattarajal innukalt oma positsiooni parandama. Just 20 km pikkusel rattatrassil õnnestus tal kõik suurepäraselt, olles jooksurajale siirdudes kindlalt kõrges mängus sees.

Rattasõidu head minekut ei suutnud Kooser aga jooksurajale kaasa võtta ning oma nõrgimal alal tuli meie noorukil hakata pingereas tugevamatele teed andma. Lõppkohaks jäi Arthuril 12. koht, mis on koha võrra nõrgem eestlaste möödunud aasta parimast tulemusest, kui Markko Etverk lõpetas sama võistluse 11ndana.

Päeva parima jooksuajaga tõusis võistluse üldvõitjaks valgevenelane Mikita Katsianeu, kes ületas finišijoone ajaga 1:00.30. Teisena lõpetas norralane Morten Hansen (1:00.46) ja kolmandana Tautvydas Kopustas Leedust (1:00.50).

Naistest saatis Kupiškis edu Ukraina võistlejat Sofiya Pryyma´t, kelle võiduajaks märgiti 1:07.32.