Kahe hooaja vahepeal meeskonna põhituumiku säilitanud, kuid Dušan Ivkovici asemel peatreeneriks kreeklase Georgios Bartzokase saanud Olympiacose resultatiivseimana viskas Vassilis Spanoulis 22 punkti, kõik teisel poolajal, lisaks talle jõudis kahekohalise punktinäiduni veel viis Kreeka klubi mängijat. Spanoulis valiti ka Final Fouri väärtuslikemaks mängijaks.

Viimati suutis Euroliigas tiitlit kaitsta Tel Avivi Maccabi 2005. aastal. Viimati suudeti finaalmängus 100 punkti normaalajaga täis visata 1964. aastal.

Real võitis esimese veerandaja koguni 27:10, kuid teist veerandaega alustas Olympiacos 8:0 spurdiga ning jõudis poolajaks vahetusmeeste vedamisel nelja punkti kaugusele 37:41.

Kolmandal veerandajal Olympiacose hoog jätkus - esimesel poolajal nullile jäänud Euroliiga tänavune MVP-auhinna võitja Spanoulis tabas veerandaja keskel kolm kaugviset järjest ja viis Olympiacose juhtima.

Viimast veerandaega alustati 61:61 viigiseisul ja Olympiacos spurtis alustuseks 9:1, millele punkti pani Spanoulise järjekordne kolmene - 70:62. Real jõudis veel kolme punkti kaugusele, ent neli ja pool minutit enne lõppu spurtis Kreeka klubi ette juba 84:70. Lõplikult kustutas Reali lootused Spanoulise kolmene kümnelt meetrilt eelviimasel minutil, mis kasvatas edu kaheksalt punktilt 11-le.

Spanoulise kõrval tõi Acie Law võitjatele 20 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu, Kyle Hines 12, Kostas Sloukas 11, Pero Antic ja teise veerandaja peakangelane Stratos Perperoglou 10 punkti.

Reali poolel viskas Rudy Fernandez 21, Sergio Rodriguez 17, Sergio Llull 14 punkti.