Eesti meistermeeskond suutis tugeva vastasega sammu pidada 65 minutit, siis lõid eelmisel hooajal Manchester Unitedi alagrupiturniiril konkurentsist välja lülitanud šveitslased kaks väravat. Mõlemad tabamused läksid nende tähtründaja Alexander Frei arvele.

Flora peatreener Martin Reim tunnistas kohtumise järel, et külalised olid paremad. "Üritasime nii palju kui jaksasime. Lõpuks sai ikkagi nende tugevus maksvusele, eriti nende parem mäng palliga," rääkis Reim.

Korduskohtumine on kavas 24. juulil kell 21:00 Baselis St.Jakob-Park staadionil.

FC Flora - FC Basel 0:2
Väravad: Alexander Frei  65, 86.

Mängu käik:

Mäng on lõppenud 2:0 Baseli võiduga.

86 minut: Frei lööb penaltist 2:0. Basel teenis penalti, kui Karl Palatu tegi vea vahetusest sekkunud Valentin Stockeri vastu.

80 minutit mängitud. Eesti tõi Luigendi asemele platsile Peitre. Nurgalöögid siiani koguni 15:0 Baselile, pealelöögid 11:4.

68. minutil Freilt uus ohtlik pealelöök, kuid Pedõk tõrjub.

65. minutil viib Alexander Frei Baseli 1:0 juhtima.

60 minutit mängitud, ikka 0:0. Florat lahutab üllatusviigist pool tundi.

Flora peab vastu, kuigi nurgalöögid juba 11:0 Baselile ja pealelöögid 9:3 külalistele.

50. minutil fikseeritakse Karl Möölile tänases mängus kolmas kord suluseis.

Teine poolaeg on alanud.

Avapoolaeg on lõppenud 0:0. Basel on olnud selgelt domineerivam pool, kuid ka Floral on tekkinud võimalusi.

30. minutiks on pealelöögid 7:3 Baseli kasuks, nurgalöögid 8:0 Baselile. Mõlemad väravavahid on pidanud tegema kaks tõrjet.

23. minutil taas ohtlik moment Flora värava all. Õnneks lendab David Degeni ohtlik pealelöök mööda.

Avapoolaja 16. minutiks on Basel saanud juba 5 nurgalööki. Kõige ohtlikum olukord Flora värava all oli 15. minutil, kui Alexander Frei pealelöögi Stanislav Pedõk tõrjus.

Basel teenis esimese kümne minutiga kaks nurgalööki. Floral tekkis esimene ohtlik võimalus kümnendal minutil, kui Karl Mööl pääses löögile.

Algkoosseisud:

FC Flora: 1-Stanislav Pedõk, 6-Karol Mets, 7-Zakaria Beglarišvili, 9-Rauno Alliku, 16-Markus Jürgenson, 22-Nikita Baranov, 24-Karl Palatu, 25-Andre Frolov, 33-Karl Mööl, 41-Valeri Minkenen, 73-Karl-Eerik Luigend.
Varus: 12-Mait Toom, 4-Aleksei Jahhimovitš, 5-Meelis Peitre, 11-Siim Luts, 13-Reio Laabus, 18-Nikolay Mashichev, 99-Albert Prosa.

FC Basel: 1-Yann Sommer, 3-Park Joo Ho, 4-Philipp Degen, 6-Aleksandar Dragović, 7-David Degen, 9-Marco Streller, 10-Gilles Yapi, 13-Alexander Frei, 21-Marcelo Díaz, 26-Gastón Sauro, 31-Jacques Zoua.
Varus: 18-Germano Vailati, 14-Valentin Stocker, 24-Cabral, 27-Markus Steinhöfer, 28-Stephan Andrist, 29-Radoslav Kováč, 30-Stjepan Vuleta.

Enne mängu

Baseli peatreener Heiko Vogel andis mängu eel mõista, et nad on teinud korraliku eeltöö ning tulid Tallinna võidu järele. "Väga raske on ennustada, kuidas nad homme mängivad. Viimastes mängudes on nad kasutanud palju erinevaid mängijaid erinevatel positsioonidel. Näiteks [Andre] Frolov, kes mängis ründajate taga, siis aga paremkaitses."

Kui kuulsast vastasklubist mingit nõrkust leida võib, siis on Flora peatreeneri Martin Reimi sõnul selleks värskelt alanud hooaeg. "Samas on nad kindlasti oma vormi hooaja alguseks sättinud," lisas ta, "aga meil on hoog sees ja viimastes mängudes on meie mäng ka sujunud, kuigi vastased ei ole muidugi võrreldavad."

Tänast kohtumist vilistab itaallane Mauro Bergonzi.