Viiendas jooksus seitsmendal rajal startinud Niit juhtis jooksu 150 meetrit, aga lõpus möödusid temast nii britt Daniel Talbot kui ka poolakas Kamil Krynski. Niit oli seega jooksu kolmas ajaga 20,93.

Niidu joostud Eesti rekord 20,43 pärineb eelmisest suvest. Nendel Euroopa meistrivõistlustel osaleb Niit ainult 200 meetri jooksus, kuigi norm oli täidetud ka 100 meetri ja 400 meetri distantsidel. Niidu senine hooaja parim tulemus oli 20,94.

Niidu kommentaar: "130 meetrit olid täitsa okei, päris head lõppu aga ei ole. Väga palju rohkem juurde panna ei ole, tuulega ehk kümnendik-kaks. Sama hea stardi ja taganttuulega oleks ehk šanssi finaali jõuda, kui esimene või teine rada ei tule."

Esimese eeljooksu võitis 400 meetri jooksjana tuntust kogunud belglane Jonathan Borlée 20,61-ga. Väga võrdse teise jooksu võitis hollandlane ja hooaja edetabelijuht Churandy Martina ajaga 20,74. Šveitslane Alex Wilson ja rootslane Nil de Oliveira kaotasid jooksu esimesele vaid mõne sajandikuga. Ka kolmanda jooksu võitis Madalmaade jooksja. Seekord oli parim hollandlane Patrick van Luijk ajaga 20,78.

Soomlane Jonathan Åstrand pani elavnema Helsingi staadioni publiku neljandas jooksus, kus nende lemmik ka tänu heale ajale edasi sai. Jooksu võitis kreeklane Likoúrgos-Stéfanos Tsákonas 10,73-ga, kahe sajandikuga kaotas talle iirlane Paul Hession. Soomlase ajaks märgiti 21,20.

Meeste 200 meetri poolfinaal joostakse täna õhtul kell 20.25, finaal toimub homme kell 22.20.