LHV Panga parima treeneri tiitli pälvinud Rooba käe all ei olnud Paide edukaim punktiarvestuses, kuid tõusis hooaja lõpus ainsaks, kes esinelikust välja jäänutest suutis tipus kaarte segada. Esmalt alistati 4:0 Lasnamäe Ajax, Transile kaotati viimase minuti tabamusest 0:1, 1:0 võiduga kustutati sisuliselt Levadia medalilootused, Florale jäädi alla napilt 1:2 ja Viljandist saadi jagu 2:0.

LHV Panga parima mängija tiitliga pärjatud Jürgenson osales Flora eest oktoobris kõigis viies mängus, tehes kõigis mängudes kaasa 90 minutit, kui välja arvata kohtumine Ajaxiga, kus ta seisul 9:0 välja vahetati. Teistes kohtumistes alistas Flora 2:1 Kuressaare ja sama tulemusega Paide. Lisaks tehti 0:0 viik Tartu Tammeka ja 1:1 viik Narva Transiga.

Esiliigas tegi oktoobris puhta töö Kiviõli Tamme Auto, kes oma viies kohtumises tunnistas vaid võite. Järjest alistati hilisem liiga võitja Tallinna Kalev 1:0, Valga Warrior 3:0, Flora II 3:1, FC Puuma 4:1 ja Kohtla-Järve Lootus 3:0. Ootuspäraselt teenis Esiliiga parima treeneri tiitli Erik Šteinberg.

Mängijatest pälvis auhinna Tallinna Kalevi ründaja Rimo Hunt, kes tänu oma tabamustele aitas Kalevil kindlustada Esiliiga esikoha ja pääsu Meistriliigasse. Oktoobris osales ta neljas mängus, lüües TJK Legioni ja Warriori vastu kokku viis väravat.

Meistriliiga kuu parima mängija ja kuu parima treeneri tunnustamist toetab LHV Pank, kes premeerib laureaate kinkekaardiga väärtuses 50 eurot.

Parimate valimisel arvestatakse mängija või treeneri sooritusi vastava kuu jooksul, tabeliseisu, väravaküttide pingerida, hoiatuskaarte, löödud ning sisse lastud väravate hulka, mängitud minuteid, distsiplinaarrikkumisi, ausa mängu põhimõtete järgimist, suhtumist vastasvõistkonda jms. Mälestusesemed laureaatidele annab üle Eesti Jalgpalli Liit.