Sõidus tooni andnud Leedu koondis tegi 2 km pikkuse finišitõusu eel kõvasti tempot ning vedas 2002. aasta Tour de France´i üldarvestuse kolmanda mehe heale löögipositsioonile. Tõusu keskel Rumšas ründas ning võitis etapi 7 sekundilise eduga sakslase Sascha Weberi (Differdange) ees.

Eestlastest sai etapil parimana 15. koha Mart Ojavee (Champion System), kuuludes gruppi, mis jagas kohad 3.-19. Samas seltskonnas ületas finišijoone ka Erki Pütsep (Alpha Baltic). Grupp kaotas võidumehele 9 sekundiga.

Liidrisärgi haaramisest jäi Rumšasel puudu vaid üks sekund. Kollase särgi säilitas kõige napimalt lätlane Indulis Bekmanis (Rietumu-Delfin), kes täna sai juhtgrupis 12. koha. Ojavee langes kokkuvõttes kolmandaks, liidrist maas 10 sekundit. Pütsep on kümnes (+1.26), Ivo Suur 15. (+1.41), Jaan Kirsipuu 17. (+2.35).

"Esimest korda finišitõusu sõites tegid leedulased kõva tempot, kartsin, et nad võivadki ära sõita," kommenteeris pressikonverentsil kollases särgis sõitnud Bekmanis."Ka finišitõusul oli Rumsas kõige võimsam, ta võitis teenitult."

Liidrit aidanud Allan Orase intervjuud Delfile vaata SIIT!

Eestlastest võitis etapil ühe vahefiniši Rigo Räim (Viiking), kes kuulus pikka aega jooksikute hulka. Vaata Räime arvamust SIIT!