Turniiri esikohta otsustavas mängus kaotasid eestlased Türgi eakaaslastele 80:93. Vastaste koosseis oli igati aukartust äratav, sest kaasa tegid ka Istanbuli Ülkeri mängijad Enes Kanter (208 cm, 1992) ja Maxim Mutaf (193, 1991), teatab basket.ee.

Meie poolt alustanud algviisik (Dorbek, Kaldre, Veideman, Puidet ja Brokans) tundis end avapoolajal platsil ebakindlalt ning jäi hätta türklaste ülikiire mängutempoga. Ebakindust iseloomustas kõige ilmekamalt vabavisete tabavus esimesel veerandil (8-st tabati vaid 1).

Vaheajale mindi Türgi juhtimisel 56:42, kuid peale arupidamist riietusruumis suutsid Eesti poisid näidata hoopis teist mängu. Platsil jätkus võitluslik ja ilus korvpall mõlema võistkonna esituses, kus Eesti poolelt paistsid silma Martin Dorbek enesekindla tegutsemisega ning vahetusmeeste pingilt lülitus julgelt mängu Madis Pärn.

Publikule pakkus kindlasti silmailu ka Sven Kaldre kahe väga efektse pealtpanekuga, lisaks leiti viskekindlus vabaviskejoonel. Kuigi lõpuks kummitas meie koondist vigaderohkus jätkati julgelt mängu lõpuni ning teine poolaeg võideti ühe punktiga. Igati kaasahaarava kohtumise lõppresultaadiks oli 80:93 (19:30; 23:26; 22:19; 16:18).

Varem oli Eesti noortekoondis võitnud nii Leedut (92:87) kui ka Lätit (73:63).