Prantsusmaa loodab Lionel Messi pidurdamisel kopeerida Horvaatiat, kuid võib niimoodi ohverdada enda ründemängu

 (1)
Lionel Messi ja Antoine Griezmann.
Lionel Messi ja Antoine Griezmann.Foto: HECTOR RETAMAL, OLGA MALTSEVA, AFP/Scanpix

Jalgpalli MM-i esimeses kaheksandikfinaalis kohtuvad laupäeval kell 17.00 Prantsusmaa ja Argentina. Turniiri senist käiku arvestades on soosikuks Prantsusmaa.

Kuigi prantslased on matši eel favoriitideks, siis loomulikult valmistab neile juba ette muret Lionel Messi. Messi pidurdamine on Prantsusmaa peatreeneri Didier Deschampsi peamiseks ülesandeks.

Reuters kirjutab, et Deschamps kavatseb Messi pidurdamiseks malli võtta Horvaatialt, kes suutis Messi sisuliselt mängust välja lülitada. Horvaatia pani keskväljal Luka Modrici ja Ivan Rakitici selja taha patrullima Ivan Strinici ja Marcelo Brozovici, kes pidid kordamööda Messit jälitama.

Deschamps kasutab tõenäoliselt sarnastes rollides N'Golo Kanted ja Blaise Matuidit. See tähendab, et pingile maandub arvatavasti noor ääreründaja Ousmane Dembele. Prantsusmaal kardetaksegi, et liigne Messile keskendumine võib lõpuks haavata valusalt Prantsusmaa enda ründemängu. Seni ei ole näiteks suudetud leida sellist formatsiooni, mis aitaks välja tuua ründeässa Antoine Griezmanni parimad omadused.