Prantslannal püsis kleit seljas, tehti maailmarekord, aga kullast jäädi ilma

 (14)
Uus maailmarekord kuldmedalit ei tähendanud
Uus maailmarekord kuldmedalit ei tähendanudFoto: Phil Noble, REUTERS

Jäätantsu lühikavas kleidiprobleemidega maadelnud ning korduvalt rinda paljastanud prantslanna Gabriella Papadakis tegi vabakavas koos oma paarilise Guillaume Cizeroniga küll maailmarekordi, aga olümpiakullaks sellest ei piisanud.

Vabakavale Kanada paari Tessa Virtue-Scott Moiri järel teisel kohal tulnud prantslased ületasid Virtule ja Moirile kuulunud varasema maailmarekordi koguni viie punktiga, aga täna olid tasemel ka kanadalased ise.

Virtue ja Moir küll päris 123,35 punkti koguda ei suutnud, aga oma varasemast rekordist olid üle ka nemad ning tasuks vabakava hõbe- ja üldine kuldmedal. Olümpiavõidu saavutas paar ka kaheksa aasta eest kodupubliku ees Vancouveris. Pronksmedal kuulus õele ja vennale ehk ameeriklastele Maia ja Alex Shibutanile.

Tulemused: 1. Tessa Virtue-Scott Moir (Kanada, 206,07), 2. Gabriella Papadakis-Guillaume Cizeron (Prantsusmaa, 205,28), 3. Maia Shibutani-Alex Shibutani (192,59), 4. Madison Hubbell-Zachary Donohue (USA, 187,69), 5. Jekaterina Bobrova-Dmitri Soloviev (OAR, 186,92), 6. Anna Cappellini-Luca Lanotte (Itaalia, 184,91).