"Petiste kamp! Täielik häbiplekk!" Austraalia keskmängija süüdistab poolfinaali kaotuses rahvusvahelist korvpalliliitu

 (9)
"Petiste kamp! Täielik häbiplekk!" Austraalia keskmängija süüdistab poolfinaali kaotuses rahvusvahelist korvpalliliitu
Andrew Bogut (keskel).Foto: REUTERS/SCANPIX

Korvpalli MM-i poolfinaalis Hispaaniale kaotanud Austraalia koondise keskmängija Andrew Bogut oli pärast kohtumist püha viha täis. Boguti arvates otsustasid matši saatuse rahvusvaheline korvpalliliit FIBA ja kohtunikud.

Bogutile vilistati kaheksa sekundit enne normaalaja lõppu lauavõitluses kahtlane viga Hispaania tsentri Marc Gasoli vastu viga, mis tähendas vabaviskeid. Gasol tabas mõlemad ja viis Hispaania 71:70 ette.

Austraalia vasturünnakul pääses nende liider Patty Mills samuti lihtsalt vabaviskejoonele, aga see Boguti pahameelt ei vähendanud.

Enne Gasoli vabaviskeid tegi Bogut käega rahamärke, viidates, et kohtunikud on kinnimakstud:

Pärast mängu ajakirjanikest mööda kõndides laskis Bogut aga valla järgneva (pehmendatud sõnavaraga) tiraadi: "Guugeldage, kus selle kuradi FIBA peakorter asub! FIBA on täielik häbiplekk. Petturlikud värdjad!"

Tõe huvides tuleb märkida, et FIBA asub siiski Šveitsis, mitte Hispaanias.

Austraallaste abitreener Luc Longely oli pisut vaoshoitum. "Iga kord, kui Hispaaniaga mängime, suudlevad korvpallijumalad nende fallost," märkis ta.

Austraalia koondisel on kindlasti meeles 2016. aasta olümpiamängude pronksimatš, kus Hispaaniale tõid võidu Sergio Rodriguezi vabavisked viis sekundit enne lõppu. Täna oli Hispaania paremus vähemalt teisel lisaajal tuntav ja 95:88 võiduga mindi edasi finaali.