OTSEBLOGI JA PILDID: Epp Mäe kaotas eduseisust hiinlannast eksmaailmameistrile

(39)
Epp Mäe pärast avaringi kaotust Rio olümpial.Foto: TAIRO LUTTER, PM/SCANPIX BALTICS

Eesti vabamaadleja Epp Mäe kaotas Rio olümpia -75 kilo kaaluvate naiste kaheksandikfinaalis 3:0 eduseisust hiinlannale Fengliu Zhangile 4:6.

Mäe jäi pärast kaotust lootma, et 2013. aasta maailmameister Zhang jõuab finaali. Ent talt võeti õlekõrs õige kiiresti: Zhang kaotas kohe järgmises matšis ehk veerandfinaalis Erica Elisabeth Wiebele (Kanada). See tähendas ühtlasi ka Mäe olümpiadebüüdi lõppu.

Epp Mäe Rio olümpial
Jaan Martinson: Mäed võitnud hiinlanna Zhang kaotas kanadalannale ja meie jaoks on maadlusturniir läbi. Eriti kahju on sellest, et ka suursoosik Gray kaotas, seega oli isegi kuld silmapiiril. Aga üks viga hiinlanna vastu võttis võimaluse. Kurb. Nelja aasta pärast uuesti.
Jaan Martinson: Treener Ahto Raska oli tulemuses pettunud, kuid arvas, et Mäe on füüsiliselt maailma tipus. Kui pisivead likvideerida, hakkavad ka medalid tulema.
Jaan Martinson:  „Magasin vastase rünnaku maha. Jäin mõni sajandik hiljaks ja see maksis kätte,“ kommenteeris Mäe kaotust. „Pidin kaitsest maadlema, sest tunnen nii end mugavamalt. Aga piisas ühest mahamagamisest.“
Jaan Martinson: Hiinlannale veel 2 punkti ja kõik on läbi. Mäe kaotas 4:6.
Jaan Martinson: Ei teinud. 3:0 meile. Minut maadelda. 4 punkti hiinlannale. Mäe kaotusseisus 3:4.
Jaan Martinson: Hiinlannale teine hoiatus. Kui ta nüüd 30 sekundi jooksul võtet ei tee, saab Mäe punkti.
Jaan Martinson: Treener Ahto Raska ergutab Mäed: pane nüüd!
Jaan Martinson: Esimene periood läbi, Mäe juhib 2:0.
Jaan Martinson: Vastasele esimene hoiatus.
Jaan Martinson: Matš algas ja Mäele kohe 2 punkti pealemineku eest.
Jaan Martinson: Kanadalanna võitis 5:0. Nüüd Mäe ja hiinlanna Fengliu Zhang, 2013. aasta maailmameister.
Jaan Martinson: Üks matš veel - kanadalanna Erica Elizabeth Wiebe ja sakslanna Maria Selmaier selgitavad meie paari võitjale järgmise vastase - ja siis Mäe.
Jaan Martinson: Gray ei hakanud peenutsema, vaid pani Kolumbia neiu vähem kui kahe minutiga selili.
Jaan Martinson: Mäe seis on nagu oli Ardo Arusaarel - tahad medalit, pead võitma kaks esimest matši, sest vaevalt keegi Mäe esimestest vastastest suudab alistada kolmekordset maailmameistrit ameeriklannat Maria Adeline Grayd. Pronksile saavad maadelda aga vaid need, kes kaotanud finalistile.
Jaan Martinson: Maadlusturniir alanud, Mäeni on jäänud kolm ja pool matši.
Jaan Martinson: Mäe matš on kuues.
Jaan Martinson: Veerand tundi on jäänud, kuni maadlusmattidel alustavad madistamist naised. Epp Mäe kaalu (-75 kg) esimesed matšid toimuvad matil C.