Olümpiamedalid ohus? Phelps sattus pahuksisse ROK-i reeglitega

 (45)
Michael Phelps
Michael PhelpsAFP/Scanpix

Londoni mängudel kõigi aegade edukaimaks olümpiasportlaseks tõusnud USA ujujat Michael Phelpsi võib ähvardada ülikarm karistus, koguni olümpiamedalitest ilmajäämine Rahvusvahelise Olümpiakomitee reeglitele mitteallumise eest. Nimelt on Phelps pahuksisse sattunud reklaamimist keelava reegliga, mis piiras olümpiamängudel võistelnud sportlastel vahemikus 18. juuli - 15. august promoda olümpiamängude väliseid sponsoreid.

Ootamatult lekkis nimetatud perioodil interneti avarustesse fotoseeria, kus Phelps on Prantsusmaa luksusbrändi Louis Vuitton reklaamnägu. Kampaania pidi algama 16. augustil, nii nagu kord ja kohus.

Reklaamiga seotud osapooled eitavad teadlikku reeglite rikkumist, kuid ei oska samas ka öelda, kuidas pildid internetti jõudsid. Fotod tegi maailmakuulus fotograaf Annie Leibovitz.

Päris huvitav saab olema näha, kas ja kui karmilt ROK reeglite vastu eksimist karistab. Tegemist on väga printsipiaalse punktiga ROK-i sponsorite jaoks, samas eksijaks on ikkagi kõigi aegade suurim olümpiasportlane isiklikult.