OLÜMPIABLOGI: Esimene seiklus käes, aga valel kellaajal

 (2)
Öine vaade olümpiapargile
Öine vaade olümpiapargileFoto: Vitaliy Belousov, RIANovosti

Sotši taliolümpia meediatransport üllatas mind ja suurt bussitäit kaasreisijaid ebameeldiva öise seiklusega. Mägedest, laskesuusatamise võistluspaigalt koju suundudes, ekslesime Adleri lähistel ikka korralikult.

Sihitult tiirutades jõudsime otsapidi juba lennujaama ning mitmel korral seisatas segaduses bussijuht teeviitade juures sõiduvahendi, et õiget teeotsa leida. Päevasel ajal poleks ehk pooletunnisest ekslemisest väga hullu olnud, aga kuna kell näitas juba teist öötundi, siis ajas rahva keema küll.

Tänu reisijate "käskivas kõnes" juhendamisele saime lõpuks suuna olümpiapargile, mille vahetus läheduses asub ka peameediakeskus. Seal sekeldused turvakontrolliga ning järgmisele bussile, otse hotelli.

Siit õppetund. Kui vähegi võimalik, ära istu liinile toodud lisaväljumisega bussile. Esto-Sadokis asuva Gorki meediakeskuse juurest ma sellisele bussile sattusin. Korraga oli ülevalt alla tulemas suur rahvamass ning tavagraafiku väline lisabuss oli hädavajalik. Järgmist graafiku järgset bussi pidanuks ootama 15-20 minutit, ent kohale jõudnuks rutem.