Juba avaminutitest oli näha, et MM-valiktsüklis häid sooritusi teinud Iraan tuli matšile selge eesmärgiga: hoiame enda värava puhta ja loodame kontrarünnakutele.

Nigeeria koondis domineeris pallivaldamist kindlalt, kuid söödud olid esimesel poolajal piisavalt aeglased ja ebatäpsed, et Iraani kaitseliin jala vahele saaks. Lähis-Ida riigi koondist tüüriv Carlos Queiroz'i nägu väljendas 30 minuti järel juba rahulolu.

Mängu kõige ohtlikum moment tekkis avapoolajal hoopiski iraanlastel, kui Reza Ghoochannejhad sai värava ees peaga löögile. Prantsusmaa liigas leiba teeniv Vincent Enyeama tõrjus siiski löögi ja viimased minutid avapoolaja lõpus suuri muudatusi ühekülgsesse mängupilti ei toonud.

Teisel poolajal tõi Nigeeria sisse küll ründaja Shola Ameobi, kuid vahetusespetsialisti püüdlused jäid väljakul märkamatuks. Aja möödudes tekkisid paremad võimalused jällegi pigem iraanlastel, kuid väravavõrku keegi ei sahistanud. Selle kohtumisega tegid Nigeeria ja Iraan omamoodi ajalugu, sest senini polnud Brasiilias ükski koondis väravateta viigiga alagrupikohtumise lõpetanud.

Enne tänast matši kohtusid Iraan ja Nigeeria viimati omavahel 1998. aastal, siis võitis Nigeeria 1-0.