MM-i PÄEVIK | Eurooplased annavad tooni, aafriklastel läheb kehvasti


Harry Kane (Inglismaa) lõi Tuneesiale võiduvärava lisaminutitel
Harry Kane (Inglismaa) lõi Tuneesiale võiduvärava lisaminutitelFoto: Peter Dovgan, UK Sports Pics/SIPA/Scanpix

Venemaal toimuvatel jalgpalli maailmameistrivõistlustel on kõigil meeskondadel mängitud kaks kohtumist. Siiani on kõige paremini läinud eurooplastel, üllatavalt kahvatult on esinenud aafriklased.

Kolmes alagrupis on Euroopa meeskondadel kaksikjuhtimine (B: Hispaania, Portugal; C: Prantsusmaa, Taani; G: Inglismaa, Belgia) ning oma gruppi juhivad ka Venemaa ja Horvaatia. Ainsa Euroopa meeskonnana (14-st) on kahe vooru järel edasipääsulootuse kaotanud Poola.

Samal ajal on viiest MMil osalevast Aafrika tiimist juba kolm edasisest konkurentsist välja langenud - edasipääs on sulgunud Egiptuse, Maroko ja Tuneesia ees.

Kui Argentina võidab viimases voorus Nigeeriat ja eile võimsa avalduse teinud Kolumbia Senegali, ei näe me play-offis ilmselt ühtegi Aafrika meeskonda. Viimati läks aafriklastel finaalturniiril nii täbarasti 1982. aastal, kuid siis mängiti ka teise süsteemi järgi ning 24 osalenud riigi hulgas oli vaid kaks Aafrika satsi (Alžeeria ja Kamerun).

Kehvapoolne on ka Põhja- ja Kesk-Ameerika ning Kariibi piirkonna meeskondade käekäik. Costa-Rica ja Panama on saanud kaks kaotust, lippu hoiab veel kõrgel Mehhiko, kellel on pääs 16 hulka tagatud.