Mängu 23. minutil viis Andy Carroll pealöögiga inglased 1:0 juhtima. Sellise tulemusega avapoolaeg ka lõppes.

Rootslased tegid suurepärase teise poolaja alguse, lüües 13 minutiga kaks väravat - esmalt sai Glen Johnson kirja omavärava ja seejärel viis keskkaitsja Olof Mellberg rootslased juhtima. Inglased tegid siis õnnestunud vahetuse, tuues platsile Theo Walcotti, kes lõi esmalt viigivärava ja tegi seejärel eeltöö Danny Welbecki võiduväravale.

Enne viimast vooru on Prantsusmaal ja Inglismaal 4 punkti, Ukrainal 3 ja edasipääsulootused kaotanud Rootsil 0 silma.

Inglismaa - Rootsi LÕPPSEIS 3:2
Väravad: Carroll 24., Walcott 64., Welbeck 77. - Johnson (omavärav) 48., Mellberg, 58.

Algkooseisud
Inglismaa:
Hart, Johnson, Cole, Terry, Lescott, Gerrard, Young, Milner, Parker, Carroll, Welbeck. Vahetuses: Green, Butland, Kelly, Baines, Jones, Jagielka, Walcott, Henderson, Downing, Oxlade-Chamberlain, Defoe.

Rootsi: Isaksson, Mellberg, Granqvist, M. Olsson, J. Olsson, Elm, Larsson, Svensson, Källström, Ibrahimović, Elmander. Vahetuses: Wiland, Hansson, Lustig, Antonsson, Safari, Wernbloom, Holmén, Bajrami, Wilhelmsson, Hysén, Toivonen, Rosenberg.

Rootsi rõõmustab
Andy Carroll

-----

Mängu eel:

Inglaste ja prantslaste 1-1 viik ja Ukraina napp võit tegid D-grupi väga põnevaks. Rootslased vajavad täna võitu, vastasel juhul läheb neil edasipääs juba raskeks, sest viimases kohtumises ootab ees Prantsusmaa. Kindlasti ei lähe ka inglased tänast mängu viiki mängima, algkoosseisu on oodata kahte ründajat.

Inglismaa pole kunagi veel Rootsit ametlikus mängus võitnud. Viis korda on lepitud viiki, kaks korda on võitnud Rootsi. Ka 2006. aastal samasse alagruppi MM-finaalturniiril kuuludes tegid meeskonnad 2-2 viigi, mis viis tookord mõlemad meeskonnad ka alagrupist edasi.

Huvitav saab kindlasti olema vaadata seda, kas peale jääb viimases neljas mängus Rootsi eest värava löönud ja AC Milanis mängiv Zlatan Ibrahimović või Prantsusmaa vastu kuus tõrjet teinud ja Manchester Cityga Inglise liiga tiitli võitnud Joe Hart.

Mõlemad meeskonnad võivad teha paar vahetust algkoosseisudes. Rootsi võib tuua Michael Lustigi asemel põhikoosseisu keskkaitsja Jonas Olssoni, paremale kaitsesse siirduks sel juhul eelmise mängu keskkaitses mänginud Andreas Granqvist. Esimeses mängus äärel ebaõnnestunult mänginud PSV Eindhoveni Ola Toivonen võidakse asendada Anders Svenssoniga, samal ajal Markus Rosenberg teeb Eurosport.com andmeil koha vabaks Galatasaray ründajale Johan Elmanderile.

Inglismaa koondise algkoosseisu oodatakse ründesse Danny Welbecki kõrvale Andy Carrollit, kellele oma koha põhikoosseisus peaks loovutama ilmselt noor Arsenali mängumees Alex Oxlade-Chamberlain. Wayne Rooney täna veel mängida ei tohi, aga viimaseks kohtumiseks Ukraina vastu on Manchester Unitedi ründaja kindlasti algkoosseisus.