Meeste kaugushüppe favoriit kaotas õnnetult medalihüppe


OLYMPICS-RIO-ATHLETICS-M-LONGJUMP
Jarrion Lawson kohtunikega seletamasFoto: Phil Noble, REUTERS

Rio olümpiamängude meeste kaugushüppe finaal kujunes üheks viimaste aastate põnevaimaks ja dramaatiliseimaks - kogu võistluse kestnud sentimeetrite mäng kulmineerus ameeriklase Jeff Hendersoni triumfiga.

Hendersoni võidutulemuseks märgiti viimases voorus hüpatud 8.38. Vaid sentimeetriga jäi talle alla Lõuna-Aafrika atleet Luvo Manyonga, kelle jaoks tähistas 8.37 isiklikku rekordit. Pronksi sai tiitlikaitsja, britt Greg Rutherford, kes sai oma viimase hüppega kirja 8.29.

Veel enne viimast hüppevooru oli kindlalt medalis kinni ka maailma hooaja edetabelijuht, Hendersoni kaasmaalane Jarrion Lawson, kuid Rutherfordi ja Manyonga võimsad hüpped kukutasid ta enne viimast katset neljandaks. Lawsoni õhulend oligi võistluse lõppakordina võimas, tõusis valge lipp, mees ise oli juba medalihüpet tähistamas... kuid tulemuseks märgiti tabloole vaid 7.78! Kiirete sammudega olukorda uurima asunud mees sai aga kohtunikelt teada, et oli maandumisel käega liiva riivanud - ning suurepärane hüpe oligi nässu läinud.