Marit Björgen tõusis kõigi aegade edetabelis Björn Daehlie ette ja Björndaleni kõrvale

 (7)
Marit Björgen tõusis kõigi aegade edetabelis Björn Daehlie ette ja Björndaleni kõrvale
Marit BjörgenFoto: Kai Pfaffenbach, Reuters/Scanpix

Murdmaasuusatamises naiste teatesõidus täna Norra ankrunaisena kuldmedalile vedanud Marit Björgen võitis oma pika karjääri 13. taliolümpiamedali, millega tõusis kõigi aegade edetabelis esikohta jagama.

Pyeongchangi olümpialt juba täiskomplekti medaleid - kulla, hõbeda ja pronksi - võitnud Björgen tõusis sellega kõigi aegade liidri Ole Einar Björndaleni kõrvale, kes on samuti oma karjääri jooksul võitnud 13 taliolümpiamedalit. Björndalen edestab Björgenit aga napilt kuldade arvu poolest - kui legendaarsel laskesuusatajal on kirjas kaheksa kulda, neli hõbedat ja üks pronks, siis Björgeni kontol on seitse kulda, neli hõbedat ja kaks pronksi.

Björn Daehlie võitis oma karjääri jooksul kaheksa kulda ja neli hõbedat.

Norra esikolmiku järel on neljandal kohal Hollandi kiiruisulegend Ireen Wüst, kelle arvel on 10 medalit - viis kulda, neli hõbedat ja üks pronks. Ühe kulla ja hõbeda on Wüst võitnud ka Pyeongchangis.

Koos suveolümpiatega on Björndaleni ja Björgeni ees veel kolm nime: ujuja Michael Phelps (23 kulda, 2 hõbedat, 3 pronksi) 28 medaliga, võimleja Larissa Latõnina (9-5-4) 18 medaliga ning võimleja Nikolai Andrianov (7-5-3) 15 medaliga.

Seotud lood:

Kõigi aegade taliolümpiate medaliedetabel: