Löw: ütlesin Götzele, et ta on parem kui Messi

 (16)
Jalgpalli MMi finaal Saksamaa-Argentina
Mario Götze pärast võiduväravatFoto: ODD ANDERSEN, AFP

Jalgpalli maailmameistriks tulnud Saksamaa peatreener Joachim Löw rääkis, et ütles võiduvärava autor Mario Götzele, et too on parem kui Lionel Messi.

Götze tuli vahetusmehena väljakule teisel poolajal ja lõi lisaajal finaalmängu ainsa värava, tuues Saksamaale 1:0 võidu. Löw rääkis pärast mängu meediale, et tal oli pärast normaalaega Götzega jutuajamine.

"Ütlesin talle, et ta näitaks kogu maailmale, et on parem kui Messi ja otsustaks MM-i finaali ära. Seda ma talle ütlesin - et mul on tema suhtes hea tunne," rääkis Löw.

"Ta on imemees. Ta võib mängida kõiki positsioone. Olen alati teadnud, et ta võib olla otsustaja ning ta lõi täna suurepärase võiduvärava."

Peatreeneri sõnul oli eilne võit kulminatsioon kümme aastat toimunud meeskonna arengule.

"Alustasime kümme aastat tagasi ja see võit on aastatepikkuse töö tulemus, alustades Jürgen Klinsmannist. Nende aastate jooksul arenesime pidevalt, kuni võitsime ülima tiitli. Kui keegi kuskil seda võitu vääris, siis need mängijad. Mehed nagu Per Mertesacker, Lukas Podolski, Bastian Schweinsteiger, Philipp Lahm, Miroslav Klose on olnud kogu selle aja meeskonnas. Meeskonnavaim ja mängijate tahtejõud olid tohutud."