Legendaarne vanuseklass tegi viimase mängu: kolm Kreeka korvpallurit lõpetas koondisekarjääri

 (4)
Legendaarne vanuseklass tegi viimase mängu: kolm Kreeka korvpallurit lõpetas koondisekarjääri
Vassilis Spanoulis enda viimases koondisemängus Läti vastuFoto: AFP, Scanpix

Kreeka korvpallikoondis võitis tänases kohamängus 97:90 Lätit ning tagas seeläbi koha järgmise aasta suvel peetaval olümpia lisavalikturniiril. Paraku said kreeklaste fännid mängujärgselt ka mitu negatiivsemat sõnumit, kui kolm mängijat - Vassilis Spanoulis, Yoannis Bourousis ning Nikos Zisis - enda koondisekarjääri lõpetamisest teatasid.

Kõik kolm mängumeest kuulusid rahvuskoondise koosseisu ka kümme aastat tagasi, kui Kreeka Euroopa meistrivõistlustel kulla võitis. Sama kolmik võib enda auhinnakapist ette näidata ka 2009. aasta EM-i pronksmedalid.

Rahvusvahelisel areenil näitasid 33-aastane Spanoulis, 31-aastane Bourousis ning 32-aastane Zisis oma klassi juba U-20 klassis, kui nad Kreeka noortekoondise 2002. aastal Leedus peetud EM-il tiitlini aitasid. Lisaks mängisid Zisis ning Spanoulis olulist rolli 2006. aastal, kui Kreeka MM-i poolfinaalis USA alistas ning lõpuks hõbemedalid kaela teenis.

"Usun, et pakkusime koos kaaslastega aastate jooksul palju. Mõnikord tõi see ka edu, mõnikord mitte. Igatahes leian, et noorematele võimaluse andmiseks on praegu õige aeg lõpetada. Olen uhke, et sain Kreekat kõikide nende aastate jooksul esindada. Ka praegusel EMil täitsime enda miinimumeesmärgi ning pääsesima Rio olümpia valikturniirile," vahendab Spanoulise sõnu Eurohoops.