Legendaarne Lindsey Vonn sai oma eelviimasel olümpiastardil karjääri kolmanda medali


Kuldmedalist ilma jäämine Vonni suurt ei morjendanud.
Kuldmedalist ilma jäämine Vonni suurt ei morjendanud.Foto: KAI PFAFFENBACH, REUTERS

Mäesuusalegend Lindsey Vonn on välja öelnud, et tänavused olümpiamängud jäävad talle suure-suure tõenäosusega viimasteks ning nii suutis ta enne oma karjääri lõppu välja võidelda enda kolmanda olümpiamedali.

33-aastane Vonn jäi oma trumpalal kiirlaskumises küll kirkaima autasuta, kui kõige kiiremini tuli mäest alla Itaalia mäesuusataja Sofia Goggia, kellele kaotas üheksa sajandikku norralanna Ragnhild Mowinckel. Vonnile kuulus pronksmedal.

Vonn on karjääri jooksul võitnud koguni 81 MK-etappi, millest on mäesuusatamises rohkemat suutnud vaid Rootsi legend Ingemar Stenmark. Ameeriklanna on üks viiest naisest, kes on suutnud võita etapi kõigil viiel distsipliinil.

Enne tänast medalit oli tal olümpialt kirjas Vancouveri päevilt kiirlaskumise kuld- ja ülisuurslaalomi pronksmedal. Pyeongchangist oli ta osalenud ülisuurslaalomis, kus tuli kuuendaks. Homme osaleb ta ka alpi kahevõistluses.

Tulemused: 1. Sofia Goggia (Itaalia), 2. Ragnhild Mowinckel (Norra, +0,09), 3. Lindsey Vonn (USA, +0,47), 4. Tina Weirather (Liechtenstein, +0,63), 5. Alice McKennis (USA, +1,02), 6. Corinne Suter (Šveits, +1,07).