Leedu ja Ukrainaga kokku loositud Gruusia korvpallijuht: oleks lõbus, kui meiega mängiks ka Venemaa

 (3)
Leedu ja Ukrainaga kokku loositud Gruusia korvpallijuht: oleks lõbus, kui meiega mängiks ka Venemaa
Viktor Sanikidze ja Jonas Valanciunas 2015. aasta EM-il.Foto: AFP/SCANPIX

Eilne 2017. aasta korvpalli EM-finaalturniiri alagruppide loos viis ühte gruppi Ukraina, Leedu ja Gruusia. Oleks eriti põnev, kui siia sattunuks ka Venemaa, arvas Gruusia korvpalliliidu asepresident Vladimir Boisa.

"Kui meie grupis oleks ka Venemaa, oleks eriti lõbus," märkis Boisa intervjuus Leedu Delfile, viidates ukrainlaste, leedulaste ja grusiinide sarnasele ajaloole suhetes suure naabriga.

Boisa avaldas, et Gruusia ja Leedu korvpallijuhid plaanisid enne EM-i sõprusmängu pidada ning ühise treeninglaagri korraldada. Kuna EM-il tuleb aga piigid ristata, lükati see plaan kõrvale.

"Ma pole Leedu vastu EM-il mängimisest just kuigi vaimustatud. Üks asi on nendega kohtuda sõprusmämngus, hoopis teine asi aga Euroopa meistrivõistlustel, kus Leedu on alati favoriit," rääkis Boisa.

Gruusia ja Leedu viimane omavaheline kohtumine toimus 2015. aasta EM-i kaheksandikfinaalis, kui finaali välja jõudnud leedukad võtsid 85:81 võidu.

"Paberid on leedukad alagrupi liidrid, aga kui te mäletate meie viimast kohtumist EM-il, siis me olime võidule päris lähedal. Leedukad on favoriidid, aga Iisreal on kodus alati kardetav vastane," osutas Boisa, et B-alagrupi mängub toimuvad Tel Avivis.

Kõik EM-i alagrupid: