Kurbase koduklubi sai eurosarjas teise hävitava kaotuse järjest

 (1)
Tanel Kurbas
Tanel KurbasFoto: Andres Putting

Korvpallur Tanel Kurbase koduklubi Södertälje Kings teenis taaskord suureskoorilise kaotuse FIBA Europe Cupi vahegrupiturniiril. Kings jäi võõrsil alla prantslaste Elan Chalonile 45:74. Kaks viimast mängu on eurosarjas kaotatud 42 ja 29 punktiga.

Kurbas kuulus Elan Chaloni vastu algkoosseisu ja mängis 26 minutit. Tema arvele kogunes 5 punkti ja 2 lauapalli, visked väljakult 2/6. Visketabavus oli Kingsi mängijatel alla igasugust arvestust, kogu meeskonna peale 26,4 protsenti. Nii mõistagi mänge ei võideta.

Võõrustajate tulemuslikum oli 22 punktiga mängujuht John Roberson, kes kaugviskeid sopsas perfektselt 6/6. Prantsusmaa liigas hoiab Elan Chalon teist positsiooni ehk meeskond ongi üldises plaanis heas hoos.

Vahegrupis on prantslastel täisedu viis võitu, aga esikohta ja pääsu play-offi nad kindlustanud veel pole. Järgmisel nädalal seisab ees otsustav kohtumine Türgi klubiga Gaziantep, keda kodus võideti 102:83. Gaziantepil on tabelis neli võitu ja üks kaotus.

Södertälje Kings on vahegrupis ühe võiduga kolmandal kohal. Eurohooajale pannakse punkt tuleval nädalal Rumeenias, kus kohtutakse BC Muresi meeskonnaga. Esimese omavahelise mängu võitis Kings 88:68.