Kupperi esimene treener: Martinil on potentsiaali 70 pluss meetriks

 (9)
Kettaheitja Martin Kupper.
Kettaheitja Martin Kupper.Foto: KAI PFAFFENBACH, REUTERS

„Kahju, et nii läks,“ ütles Rio olümpial neljanda koha saanud kettaheitja Martin Kupperi esimene treener Juhan Toimet esimese asjana, kui Delfi Sport mehega ühendust sai. „Martini lõppkoht mind ei üllata. Enne olümpiat arvasin treeningute põhjal, et ta saab neljanda-viienda koha.“

Tänu Toimetile Kupper üldse ketast heidabki. „Kutsusin Martinit juba kooliajal trenni, kuid siis ta ei tulnud. Tõsisemalt hakkasime harjutama pärast teenistust kaitseväes. Iga aastaga tuli rekordile viis meetrit juurde. Aitasin Martini 55 meetrini välja ja andsin siis Sassile (Aleksander Tammert juunior – A.K.) üle. Mul jäi noorte kõrvalt aega väheks,“ meenutab Toimet.

Ateena olümpial pronksi võitnud Tammerti kohta kasutab Toimet ülivõrdeid. „Sass on asjatundja, temast paremat treenerit pole. Meil on ühised seisukohad,“ märgib Eestis regulaarselt Kupperi treeninguid jälgiv Toimet.

Tehnika ja lõtvus on märksõnad, millele Kupperi puhul rõhutakse. „Märt Israel tegi end liiga tugevaks ja koos sellega kadus ka tehnika,“ lisab Toimet.

Kas nüüd võib nimetada Kupperit Eesti esikettaheitjaks? „Kupper võtab ohjad üle. Kas ta nii kaugele jõuab kui Kanter, on iseküsimus. Potentsiaali on tal 70 pluss meetrit,“ arutleb Toimet.