Kullamäe BBL-i poolfinaali eel: Ventspils on enam-vähem samast klassist meeskond kui Liepaja

 (18)
Gert Kullamäe
Foto: Hendrik Osula

Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskond lahkus täna Ventspilsi, kus homme tehakse algust Balti liiga poolfinaalseeriaga. Rocki peatreener Gert Kullamäe ei soostu kummalegi poolele eelistust andma, hinnates võimalusi võrdseteks.

"Arvan, et meie võimalused on fifty-fifty. Oleme mitmeski mõttes sarnased meeskonnad. Komplekteeritus toimub sama loogiga alusel - enamuses enda mängijad, lisaks kaks-kolm tugevdust välismaalt. Nemad toimetavad Riia VEF-i, meie Kalev/Cramo varjus. Tasemelt hindan neid enam-vähem sama tugevaks, kui veerandfinaali vastast Liepajat, ainult, et Ventspilsil on vahetusmeeste pink pikem," arutles Kullamäe.

Eelmisel hooajal mängis Rock eurosarjas Ventspilsiga samas alagrupis ja toona jäid omavahelised mängud 1-1. Kumbki oli võidukas võõrsil. "Võrreldes mullusega on neil koosseis kõvasti muutunud. Kõik välismaalased on uued, nende kreeklasest mängujuht Nikolaos Gkikas tegutseb väga sümpaatselt. Mängivad hästi palju kate-kattest ja me peame olema nendeks olukordadeks valmis. Usun, et sellest sõltub ka lõpptulemus. Ülemäära suuri pingeid ma ei tunneta, veerandfinaali võiduga said pinged maha," rääkis Kullamäe Ventspilsi poole veerevast bussist.

Rocki ei saa poolfinaalseeria esimeses mängus aidata Gert Dorbek, kes on vigastatud.