A-grupis tekitas Hispaaniale närvikõdi Valgevene. Minskis peetud kohtumise võitis Hispaania vaid kahepunktilise üleolekuga 84:82. Ekskalevlane Vitali Ljutitš viskas Valgevene poolel 15 punkti.

Teises A-grupi mängus oli Euroopa meister Sloveenia võõrsil üle Montenegrost 75:63. Klemen Prepelicilt võitjate kasuks 19 punkti.

Tabeliseis: 1. Hispaania 3/0 ; 2. Sloveenia 2/1 ; 3. Montenegro 1/2 ; 4. Valgevene 0/3.

*******

B-grupis kaotas Läti kodus Ukrainale 68:82 ja Rootsi seljatas minimaalse paremusega Türgi 59:58.

Läti jäi kaotusseisu kohe esimesel veerandajal ning juhtima ei pääsetud kordagi. Ukraina resultatiivseimaks 22 punktiga Vjatšeslav Kravtsov. Janis Blums vastas 24 punkti ja kuue tabava kaugviskega, aga sellest jäi ilmselgelt väheks.

Rootsi oli Stockholmis üle Türgist, ehkki viimane veerandaeg kaotati 9:19. Vähem kui neli minutit enne normaalaja lõppu juhtis Rootsi 58:46, aga siis hakkas juhtuma. Viimase minuti alguseks oli seis 59:58 ning initsiatiiv Türgi käes. Aga punkte enam ei lisandunud ja kohtunikud ühtegi viga ei fikseerinud, mis oleks kaasa toonud vabavisked.

Tabeliseis: 1. Türgi 2/1 ; 2. Ukraina 2/1 ; 3. Läti 1/2 ; 4. Rootsi 1/2.

********

TOP-5 momendid 23. veebruari MM-valikmängudest:

********

C-grupis jätkab täiseduga Leedu olles Klaipedas üle Ungarist 80:75. Marius Grigonis tõi võitjatele 13 punkti.

Poolal ei olnud kodus probleeme Kosovoga, ülekaal oli rohkem kui veenev 90:62. Üleplatsimees oli Kosovo tagamängija Dardan Berisha 23 punktiga.

Tabeliseis: 1. Leedu 3/0 ; 2. Poola 2/1 ; 3. Ungari 1/2 ; 4. Kosovo 0/3.

********

D-grupis on üllatuslikult kuival Horvaatia. Vastu tuli võtta juba kolmas järjestikune kaotus, koduväljakul Zadaris jäädi alla Rumeeniale 56:58.

Itaalia oli Veronas 80:62 üle Hollandist. Kalevlane Thomas van der Mars tõi kaotajatele 8 puntki ja võttis 8 lauapalli.

Tabeliseis: 1. Itaalia 3/0 ; 2. Rumeenia 2/1 ; 3. Holland 1/2 ; 4. Horvaatia 0/3.

********

E-grupis pidasid Strasbourgis tõelise thrilleri Prantsusmaa ja Venemaa. Prantslased jäid peale lisaajal 75:74. Võidukorvi viskas 3,7 sekundit enne lisaaja lõppu Boris Diaw.

Bosnia alistas sama alagrupi teises kohtumises kunagises taliolümpialinnas Sarajevos Belgia 72:70. Neli sekundit enne normaalaja lõppu tabas Nemanja Gordic seisult 70:70 kaks vabaviset.

Tabeliseis: 1. Prantsusmaa 3/0 ; 2. Bosnia 2/1 ; 3. Venemaa 1/2 ; 4. Belgia 0/3.

Prantsusmaa-Venemaa MM-valikmängu kokkuvõte:

********

F-grupis alistas Island Põhjamaade duellis koduväljakul Soome 81:76. Kaalukeeleks sai neljas veerandaeg, kus Island jäi peale 26:13. Martin Hermannssonilt 26 punkti.

Bulgaaria jäi kodus 76:78 alla Tšehhile. Võitjate resultatiivseim 24 punktiga Jaromir Bohacik.

Tabeliseis: 1. Tšehhi 3/0 ; 2. Island 1/2 ; 3. Bulgaaria 1/2 ; 4. Soome 1/2.

********

G-grupis oli Saksamaa Frankfurtis peetud kohtumises üle Serbiast 79:74. Robin Benzing tõi võitjatele 17 ja Miroslav Radulica kaotajatele 22 punkti. Hiljuti VTB liigas Kalev/Cramole 49 puntkiga paksu pahandust teinud Stevan Jelovac jäi 9 punkti peale.

Gruusia oli võõrsil üle Austriast 78:64. Endine Tartu Rocki mängija Giorgi Tsintsadze panustas võitu 5 punkti ja 3 korvisöötu.

Tabeliseis: 1. Saksamaa 3/0 ; 2. Serbia 2/1 ; 3. Gruusia 1/2 ; 4. Austria 0/3.