Kalev/Cramo algkoosseis: Sokk, Owens, Arbet, Fisher ja Keerles.

1. veerand:

Mängitakse pigem ettevaatlikult, aga võrdselt, viieminutilise mängu järel on seis 10:10.

Kaks minutit hiljem juhib Liepaja 15:14, kalevlaste parimana Fisherilt kuus punkti. Vigu tehakse (vilistatakse) ka vähe - siiani kummalgi meeskonnal neid vaid kolm.

Enne veerandi lõppu nihkus Lauvas pisut kaugemale, asi oleks olnud veelgi hullem, aga Akognon tabas kolmese. Esimene veerand Liepajale 24:18.

2. veerand:

Teisel veerandillõbusamaks ei lähe, ehkki Riis tabab mõlemad vabavisked ja siis veel ka mängust. Lauvas juhib 28:22, kui mängitud poolteist minutit.

Õnneks hakkavad ka kalevlased asjalikumalt mängima. Põhiliselt Soku ja Akognoni korvidest jõutakse viigini 36:36 ja siis ka ette 39:36. Aga - juba on tehtud 14 pallikaotust, mida on üle mõistuse palju.

Vaheajale minnakse Kalev/Cramo eduseisul 44:40, Akognonilt juba 18 silma.

3. veerand:

Kalev/Cramo sai ette veel 46:40, siis aga tegid väljakuperemehed kiire vahespurdi ja asusid ise juhtima 49:46. Owens jõudis vahepeal kaks korda mööda visata ja palli kaotada.

Kalevlased siiski jõudsid varsti viigini, seisuks 58:58. Kuid pallikaotused on endiselt suur probleem.

Veerandi viimase korvi saab Lauvas ja läheb ette 60:58.

4. veerand:

Viimase veerandi algul paneb Fisher esmalt kahese ja siis kolmese, Dorbek lisab kaks punkti ning kalevlased lähevad ette 65:60.

Pisut vähem kui viis minutit mängida ja Kalev/Cramo on ees 69:63.

Alla kahe minuti veel jäänud ning kalevlastele neljapunktiline edu 73:69.

Läheb närvide mänguks - minut mängida ja seis viigis 74:74.

Viimasel minutil viskas Fisher mööda kaks vabaviset ja Keerles eksis kahel korral kolmepunktijoone tagant ...

Lauvas viskas võidukorvi 15 sekundit enne lõppu.

Päris omapärase triple-double'iga sai hakkama Fisher, kes viskas 22 punkti, hankis 15 lauapalli ja ... tegi 10 pallikaotust. Võitjate resultatiivseim oli Laimonas Kiselius 26 punktiga.

Mängu statistikat näed SIIT:

Eellugu:

Viimase play-offi koha eest võitlev BC Kalev/Cramo peab tänases kohtumises Lauvase alistama, sest muul juhul pääseb suure tõenäosusega kuue parema hulka hoopis Riia VEF, vahendab basket.ee

Nimelt on Kaleviga sama palju võite Riia VEF-l, kellel on pidamata veel vaid üks kohtumine ning kes laupäeval kohtub võõral väljakul Balti liiga punase laterna Kedainiai Nevežisega.

Juhul kui koduplatsil mängiv Kedainiai suudab laupäeval VEF-i siiski üllatada, siis jääb Cramole veel üks võimalus. Sellisel juhul tuleb laupäevases kohtumises kindlasti võita Ventspilsi, kes viimastel nädalatel on teatavasti agaralt uute mängijate ostmisega tegelenud.

Eelmine kohtumine: 14.12 Kalev/Cramo-Liepajas Lauvas 88:79