KK Viimsi võitis kuni 15-aastaste EYBL-i etapi

 (2)
Viimsi delegatsioon Maladzyechnas EYBL etapil
Viimsi delegatsioon Maladzyechnas EYBL etapilFoto: kkviimsi.ee

Valgevens, Maladzyechnas peetud kuni 15-aastaste Euroopa Noorte Korvpalliliiga II divisjoni etapi võitsid KK Viimsi poisid, kes täiseduga kindlustasid endale esikohakarika ja kuldmedalid.

Valdo Lipsu ja Tanel Einaste juhendatavad viimsikad võitsid kõik viis mängu.

Järjest alistati BS Jekaterinburg (RUS) 59:31, BC Tsmoki-Minsk (BLR) 79:66, BC Zubrys (POL) 71:38, BC Meshcheryakova (BLR) 69:60 ja Kupchinskiy olimp (RUS) 83:40.

Suurepärases hoos olid meeskonna liidrid, Eesti noortekoondislased Sander Raieste ja Henri Sten Vainola, kelle näitajad turniiri viies mängus keskmiselt olid vastavalt 15,8 punkti ja 6,2 lauapalli ning 29,4 punkti ja 14 lauapalli. Neid toetas Soome U15koondise kandidaat Lauri Lehtinen keskmiselt 13,4 punktiga ning oma rolli täitsid auga kõik meeskonnaliikmed.

Sander Raieste valiti turniiri sümboolsesse viisikusse ning Henri Sten Vainolale kuulus koguni turniiri MVP ehk parima mängija auhind.

„Rõõmu teeb, et oleme hooajaga suure sammu edasi astunud, seda nii individuaalselt, kui ka meeskonnana. Kindlasti tegid liidrid oma töö - seda neilt oodataksegi, aga ilma terve meeskonna panuseta poleks tulemus võimalik. Tore, et poisid sellest huvitavast katsumusest, sportlik ja nö olmeline, auga välja tulid," sõnas peatreener Valdo Lips. Tanel Einaste jätkas: “Kindlasti täname toetajaid ja tublisid lapsevanemaid, kelle abiga liigas osalemine ja Valgevene etapil käimine teoks sai. Erilised tänusõnad muidugi seitsmele vaprale, kes ka ise meiega koos tee Valgevenesse ette võtsid ning igas mängus suutsid hea atmosfääri tekitada. Seda ka kodumeeskonna vastu mängides, kes tribüünile oli korraldanud kohalikud ajateenijad.“

Seotud lood:

Maladzyechna etapi paremusjärjestus:

1. KK Viimsi (5 võitu, 0 kaotust)
2. BC Meshcheryakova (4 võitu, 1 kaotust)
3. BA Tallinn Kalev (3 võitu, 2 kaotust)
4. BC Tsmoki-Minsk (3 võitu, 2 kaotust)
5. BS Jekaterinburg (3 võitu, 2 kaotust)
6. BC Zubrys (2 võitu, 3 kaotust)
7. BS Sportkunda (0 võitu, 5 kaotust)
8. Kupchinskiy olimp (0 võit, 5 kaotust)

KK Viimsi mängis koosseisus: Gregor Rikberg, Kevin Sünd, Mikk Tali, Sander Jürgenson, Gregory Torger, Markus Kikkatalo, Stenver Pärn, Hendri Andreas Hinno, Lauri lehtine, Sander Raieste, Henri Sten Vainola.

Viimsi poisid kogus kolme etapi kokkuvõttes kolmteist võitu ja kaks kaotust.