Kanada jäähokikoondist tabas MM-i veerandfinaali eel valus tagasilöök

 (3)
Kanada jäähokikoondist tabas MM-i veerandfinaali eel valus tagasilöök
Anthony Mantha koos Kyle Turrisega tähistamasDavid W Cerny, Reuters / Scanpix

Kanada jäähokikoondis peab Slovakkias toimuval jäähoki MM-i veerandfinaalis Šveitsi vastu mängima ilma meeskonna põhiründaja Anthony Manthata.

Rahvusvahelise jäähokiliidu (IIHF) distsiplinaarkomisjon karistas 24-aastast Detroit Red Wingsi mängumeest ühemängulise võistluskeeluga. Manthat karistati, sest komisjon leidis, et Mantha käitus ohtlikult alagrupikohtumises USA vastu.

Komisjon pidas silmas mänguolukorda, kus Mantha ja ameeriklane Colin White sööstsid koos litri järele ning Mantha otsustas litri võitmiseks oma kehaga White'i pähe lüüa. IIHF leidis, et Mantha käitumine oli piisavalt ohtlik ja ta tekitas olukorra, kus White oleks võinud tõsiselt viga saada ning otsustas seega kanadalast ühemängulise võistluskeeluga karistada.

Manthal oli suur roll Kanada alagrupiturniiri võidus. Mantha on koondise tulemuslikeim ründemängija sel MM-il seitsme värava ja viie resultatiivse sööduga.

Jäähoki MM-il peetakse täna kõik veerandfinaalkohtumised. Algusega kell 17.15 lähevad omavahel vastamisi Kanada - Šveits ja Venemaa - USA. Kell 21.15 panevad litri mängu Tšehhi - Saksamaa ja Rootsi - Soome.