Rock juhtis veel neli minutit enne lõppu 71:64, kuid ei saanud seejärel kolm ja pool minutit ühtegi punkti.

Kalevile tõi 75:73 võidu Charron Fisher, kes tabas 4,5 sekundit enne lõppu (seisul 73:73) kaks vabaviset. Enne seda vilistati Janar Taltsile lauavõitluses Fisheri vastu viga. Tartu publik oli igatahes meeletult pettunud ja skandeeris mängu järel vihaselt kohtuniku nime: "Suslov! Suslov!" Löödud Talts teatas vihaselt: "Kui kohtunik arvas, et see oli viga, siis palju õnne talle!"

Tartlaste viimasel rünnakul eksis kolmelt meetrilt Sten-Timmu Sokk.

Kalevi resultatiivsemad olid Fisher ja Josh Akognon vastavalt 22 ja 20 punktiga. Lauavõitluse koguni 48:30 võitnud tartlaste parim oli Scott Morrison 21 punkti ja 11 lauapalliga.

Kalevil on nüüd Balti liigas 11-st mängust 6 võitu, Rockil 12-st kohtumisest vaid 4 võitu.

Mängu käik:
Rock - Kalev 73:75 (19:12, 42:41, 60:57)
I veerand:

Algkoosseisud: Rock: Tein, Abernethy, Doronin, Talts, Morrison, Kalev/Cramo: Sokk, G.Dorbek, Keerles, Arbet, Fisher.

Rock juhib esimese minuti järel 2:0. Palli surus korvi Scott Morrison.

Kolmandal mänguminutil on seis viigis 4:4.

Veerandi keskpaigaks juhib Rock 12:8. Siiani tasavägine ja võrdne mäng.

Avaveerandit 1.50 mängida ja tartlased ees 16:8.

Minut mängida: Akognon tabab hullu kolmese ja vähendab Kalevi kaotusnumbrid 11:16-le.

Avaveerand Tartule 19:12. Abernethy ja Allingu on Rocki resultatiivsemad nelja punktiga.

II veerand:

Teine mänguminut ja Rock ees 23:16.

Kalev pääseb 7:0 vahespurdiga, mis sooritati kõigest 40 sekundi jooksul, 28:27 juhtima.

Kuues minut: Kalev juhib 32:31. Neljast kolmesest kolm tabanud Akognon on toonud Kalevile 11 punkti. Morrison Tartule juba 16 punkti.

Avapoolaeg lõpeb tartlaste napis 42:41 eduseisus.

III veerand:

1. minut: Rock ees 44:43. Rock valitseb lauas 22:12, kuid on mööda visanud kõik 7 kaugviset.

Kolmas minut ja Kalevi vahespurt viib nad 47:44 juhtima.

Akognon tabab juba viienda kolmese. Kalev ees 54:46. Kalev on alustanud teist poolaega 13:4 vahespurdiga.

Morrison surub palli korvi - 48:54. Viis minutit mängida.

Tein tabab kolmese ja Rock taga veel vaid 51:54. See oli üldse tartlaste esimene tabav kolmene - enne seda visati kümme korda mööda.

Rock teeb 9:0 vahespurdi ja pääseb 55:54 juhtima. Kaks minutit mängida kolmandat veerandit.

Tanel Teini teine kolmene ja Rock juhib juba 58:54. Rock teinud nelja minutiga 12:0 vahespurdi.

Akognon toob oma 20-nda punkti. Rock ees 58:57. Nigeerlane on tabanud 7-st kolmesest 6!

Kolmanda veerandi lõpuks juhib Rock 60:57.

IV veerand:

1. minut: Eichfuss viib tartlased 62:57 juhtima.

Kolmas mänguminut ja Rock ees 65:61.

Neljas minut: Kalevil on neljal mehel neli viga: G.Dorbekil, E. Dorbekil, Akognonil ja Keerlesel. Rock ees 67:64.

Eichfuss viib Rocki 69:64 juhtima. Tartlased valitsevad lauas 40:26!

Kalev ei saa kolm minutit ühtegi korvi ja jääb 64:71 kaotusseisu.

Fisher tabab üliolulise kolmese ja kahese ning toob Kalevi mängu tagasi. Seis 71:69 Rockile. Kolm minutit lõpuni.

Kalev on teinud 9:0 vahespurdi ja pääsenud ette 73:71. 1.40 lõpuni.

Viimane minut: Doronin viigistab mänguseisu 73:73-le. 23 sekundit mängida.

Akognon kukub viimasel rünnakul. Kohtunikud vilistavad lauavõitluses vea Taltsile. Fisher tabab mõlemad vabavisked - Kalev ees 75:73. 4,5 sekundit mängida.

Soku viimase sekundi vise kolmelt meetrilt ei taba. Kalev võitis 75:73.

Mängu eelvaade:

Kui Rockil on täna puudu Asko Paade, siis Kalevil ei tee peatreener Alar Varraku kinnitusel kaasa Marko Riis, kes vigastas mängus Pärnuga oma kätt.

Esimest kuud Kalev/Cramo peatreneeri ametis olev Varrak tunnistas enne ülitähtsat võõrsilkohtumist, et väga tahaks võita. "Aga eks see kohtumine ole mõlema meeskonna jaoks tähtis, sest BBL-i tabeliseis on tihe," sõnas Varrak Delfi Spordile.

"Play offi pääsu silmas pidades võib iga kaotus väga kalliks maksma minna," lisas Varrak.

Esmakordselt juhendab täna Kalevit Balti liiga mängul abitreenerina Tiit Sokk.

Rock on sel hooajal Kalevi kõigis neljas omavahelises mängus võitnud. Kas ka täna?

Kohtumine algab Tartus kell 19:00. Ükski telekanal tänast mängu ei näita. Delfi toob mängu käigu operatiivselt lugejateni.