Kalev/Cramo - VEF-i mängu kulg:

Kalevi algkoosseis - Keerles, Bojic, Sokk, Arbet, Gert Dorbek.

Neli minutit mängitud ja VEF ees 10-9.

Kuus minutit mängitud Kalev/Cramo taga 12-15. Skoori on kalevlastest teinud Bojic, Arbet, Keerles ja Sokk. Juba on väljakul käinud ka uus mees, makedoonlane Blagoj Janev. Eestisse jõudis ta üleeile.

Kolm minutit veerandaja lõpuni minna ja Kalev punktiga peal 16-15. Janev avas isikliku punktiarve 2+1 rünnakuga.

Arbet tabab kaks korda järjest kaugelt ja Kalev/Cramo ees 22-18. Veerandaeg lõppeb siiski viigiseisul 22-22.

2. veerandaeg

26-24 eduseisult hakkab Kalevi mängumootor streikima. Kui veerandaega on mängitud 5.30 pääsevad külalised ette 39-30. Paksu pahandust teeb Ingus Bankevics, kes on visanud juba 16 punkti.

Seisult 32-39 teevad külalised vahespurdi 11-0 ja pääsevad ette 32-50! Teisel veerandajal on toimunud totaalne lagunemine.

Poolaeg Riia VEF-ile 52-36. Sarnaselt Rocki ja Zalgirise mängule jalutavad külalised kaitsest läbi nagu ise tahavad. Arbet on Kalevi tulemuslikumana kogunud 12 punkti.

3.veerandaeg

Kalev/Cramo alustab teist poolaega isuga ja vahe väheneb. Bojici ja Soku korvidest vähenes vahe 45-56 peale. Mängitud kaks ja pool minutit.

Kalev on mängus tagasi. Kolmanda veerandaja seitsme minutiga mängiti tagasi 14 punkti. Kalev on taga 56-58. Arbeti arvel 15 ja Bojici kontos 13 punkti.

Bankevics´ile on saadud ka pidur peale, teisel poolajal pole ta suurt midagi teinud. 1.15 veerandaja lõpuni ja Kalev taga 60-62.

Enne otsustavat veerandaega Kalev/Cramo neljaga taga 62-66. Kõik on võimalik.

4. veerandaeg

Gregor Arbet on täna mehe eest väljas. Kaugvisked 8/5 ja kokku 18 punkti. Samas hakkab vahe jälle suurenema. Kaks minutit mängitud ja VEF peal 72-66.

Kuus minutit normaalaja lõpuni ja vahe endiselt neli punkti, 74-70. Arbet ja Bojic on kahepeale visanud üle poole meeskonna punktidest.

Rait Keerles vähendab tabava kaugviskega vahe minimaalseks 73-74. Tanel Soku arvel on juba 11 resultatiivset söötu. Mängida 5.30.

Veelkord toob Keerlese kaugvise Kalevi ühe punkti peale 78-79. Kas õnnestub mängu lõpp enda kasuks pöörata? Mängida pisut alla nelja minuti.

Kalev on visanud kolmeseid hea protsendiga 16/9. Ainult vabavisked on katastroof, 21 üritusest on sisse saadud vaid 8. Igaüks viskab paremini, ohatakse tribüünidel.

Vähem kui kaks minutit normaalaja lõpuni ja tablool viik 82-82. Sokk viib Kalevi vabaviskest ka ette 83-82. Endiselt on kõik lahtine!

1.15 mängida ja Sokk tabab veel kaks vabaviset. Õnneks otsustavatel hetkedel vähemalt mõni mees ei värista. Kalev/Cramo peal 85-82, VEF ja Valters mõtlevad.

27 sekundit enne kohtumise lõppu veelkord Sokk vabaviskejoonelt kahest kaks. Kalev peal 87-84. Arbet 17 sekundit enne lõppu samuti kaks vabaviset sisse. Kui mehed tahavad, suudetakse visata küll. 89-85 Kalev ees, 11 sekundit mängida.

Kalev/Cramo võitis 90-85, lõppseisu vormistas Rait Keerles. Poolaja kaotas Kalev 16 punktiga. Bojic´ilt 22, Arbetilt 21, Keerleselt 16 ja Sokult 15 punkti.

-------------------------------------------------------------

Rocki ja Zalgirise mängu kulg:

Rocki algkoosseis: Talts, Morrison, Leppik, Paade ja Abernethy.

Algus on katastroof. Kahe minutiga jäid tartlased kaotusseisu 0-13. Marcus Brown tabas kiirelt kaks kaugviset.

Kolm minutit mängitud ja endiselt pole Rock suutnud skoori avada.

Asko Paade võtab lõpuks kaane pealt ja toob esimesed punktid, mängitud oli 3.25.

Zalgiris teeb, mis tahab. Viie minutilise mängu järel on külalised juba ees 19-2!

6.15 mängitud, Rocki keskmängija Scott Morrison eksib mõlemal vabaviskel. Zalgiris ees 21-2, Brown´i arvel juba 10 punkti.

Sten-Timmu Sokk väljakule ja vabavisetest kaks punkti juurde. Rock taga 4-21. Vallo Allingu esimest korda väljakule.

Läheb pisut lõbusamaks. Silver Leppik tabas kolmese ja seitsme minutiga seitse punkti koos. Vastastel kahjuks 22.

Todd Abernethy tabab ka kaugelt ja 1.35 enne veerandaja lõppu Rock taga 10-25.

Veerandaja lõpetab Martynas Pociuse pealtpanek, külalised kümne minutiga ees 29-15.

Rock alustab hästi, tundub et krambist on üle saadud. Tagumised mehed Abernethy ja Leppik vähendavad vahe 20-29 peale. Rocki resultatiivseim Silver Leppik on tabanud kolm kolmest.

Taltsi pealtpanek teeb seisuks 25-34. Veerandajast kulunud kolm minutit.

Allingult kaks korvi järjest ja Rock taga 29-37. Paadel kolm viga. Veerandaega mängitud viis minutit.

7.minutit veerandajast kukunud ja külalised peal 42-33. Rockil hakkab varsti kummitama vigade limiit, kuna seitsmel mängijal on juba kaks viga või rohkem.

Talts kerkis skooritegemisel Leppiku kõrvale. Mõlemal on visanud 9 punkti. Vastaste resultatiivseim 12 punktiga Brown.

1.30 poolaja lõpuni Rock taga 36-44. Pole hullu, võib Zalgirisega mängida küll.

Poolaeg külalistele 51-38. Dainius Salenga tabab viimastel sekunditel veel kolmese, kerkides 13 punktiga üleplatsi meheks.

3. veerandaeg

Kolm minutit kulunud ja Rock jõudnud kaheksa punkti peal 47-55. Korvid Paadelt, Leppikult ja Abernethylt.

Leedu koondise tagamängija Mantas Kalnietise tabav kaugvise teeb seisuks 60-49. Teist poolaega mängitud viis minutit.

Talts on esimene nelja veaga mängija. Kolm viga on Allingul, Paadel ja Leppikul. Neli minutit veerandaja lõpuni, Rock taga 52-65.

Zalgirise mängijatest on kolm viga Marcus Brownil, Povilas Butkeviciusel ja Mirza Begicil.

Veerandaja lõpp libiseb käest ja vahe kasvab taas kahekümne punkti peale. Kaks minutit enne veerandaja lõppu Rock taga 53-71.

Külalised juhivad veerandaja lõpuks 77-60. Tundub, et asi on tehtud ja tugevam võtab oma.

Leppik viie veaga pingile. Vahe on kärisenud 22 punkti peale 62-84. Veerandaega mängitud neli minutit.

3.20 lõpuni ja Rock taga 65-85. Zalgiris jätkab liigas täisedu kolme võiduga, Rock peab võiduarve avamist veel ootama. 15.oktoobril mängitakse võõrsil Nevezisega, ehk siis.

Kaks minutit lõpuni ja Begici pealtpanek teeb seisuks 91-68.

Allingu sai ka vahepeal viie veaga istuma, vastastest on samal põhjusel mäng lõppenud Butkeviciusel.

1.10 mängida ja Zalgiris peal 25 punktiga 93-68.

Kohtumine läbi külalised võitsid 95-68.

----------------------------------------

Tartlased peavad Balti liigas alles oma esimese mängu, Zalgiris on kahe võiduga tabeli liider. Nii Kalev/Cramol kui VEF-il on tabelis üks võit. Eesti meistri ridades teeb debüüdi Blagoj Janev.

Kokkuvõtet Zalgirise eilsest võidust Valmiera üle vaata siit: (video lõpus viskab viimase korvi Siim-Sander Vene)