Kalev andis Balti liiga poolfinaali korduskohtumises 14-punktilise edu käest ja finaali ei pääsenud

(124)
Kalev Cramo vs Prienai Vytautas

BC Kalev/Cramo mängib korvpalli Triobet Balti liigas tänavu kolmanda koha eest, sest kaotas poolfinaali korduskohtumise Prienai Vytautasele võõrsil 77:88 (35:29).

Kalev alustas mängu hästi ja juhtis teisel veerandil hetkeks juba 14 punktiga (15:29), ent teisel poolajal muutus mäng kardinaalselt ning võõrustajad võtsid piisavalt suure võidu.

Eelmisel nädalal Tallinnas peetud avamängu võitis Kalev 94:88, mis tähendas, et edasipääsu tagamiseks võinuks Alar Varraku hoolealused lubada endale maksimaalselt viiepunktilist kaotust.

Kalevi resultatiivseim oli Vitali Ljutõtš 19 punktiga, Erik Keedus lisas 11, Branko Mirkovic ja Sten Sokk 10 punkti. Leedulastele tõi Regimantas Miniotas 19 silma.

Teises poolfinaalis, kus mängivad Tartu Ülikool ja Pasvalyse Pieno zvaigzdes, peetakse korduskohtumine homme Leedus. Avamäng tehti viiki 88:88.

Prienai Vytautas - Kalev/Cramo
88:77 Mirkovicilt kolmene, kuid see midagi enam ei otsusta.
Läbi. Kalev kaotab 77:88 ja mängib tänavu pronksi eest.
22 sekundit lõpuni.
88:74 Mäng on tehtud.
83:71 Nelikümmend sekundit minna ja Simmonsile antakse valekatte eest viga.
80:71 Mirkovic lauapõrkest kolmene. Minut minna.
78:68 Mirkovic kiirrünnakust.
78:66 Sokult viis punkti järjest. Poolteist minutit lõpuni.
78:61.
76:61 Prienailt 2+1 ja mäng sisuliselt läbi. Kaks minutit lõpuni.
73:61 Mirkovic tabab kolmest vabaviskest ühe...
73:60 Leedulastelt kolm minutit enne lõppu järjekordne kolmene. Meie rong on vaikselt jaamast lahkumas.
70:60 Simmonsilt kaks punkti.
68:58 Leedulastele vilistatakse täiesti absurdses olukorras jooks ning Gvezdauskas saab protesteerimise eest ka tehnilise vea. Mirkovic tabab vabaviske.
65:57 Keeduselt kolmene!
65:54 Vytautas on minemas oma teed, kui kuus minutit jääb lõpuni.
Valeika on juba teine mees, kes leedulastel viie veaga väljakult lahkub.
61:54 Ljutõtš võtab põrgatuse pealt kaugviske ja tabab!
61:51...
59:51 Seis on hapu. Leedukad loovad kenasti teravust ja samas tabavad ka kaugelt.
Vytautas tabab kolmanda veerandi lõpusekunditel kaugviske ja läheb juhtima 54:51.
46:51 Gladness surub palli Soku söödust korvi.
46:49 Ljutõtš 2+1.
44:46 Sokult osav korv.
39:44 Cizauskas saab juba viienda vea ja Ljutõtš toob vabaviskejoonelt punktid juurde.
39:42 Simmonsilt esmalt kaks tabavat vabaviset ja järgmisel rünnakul pealtpanek.
34:38 Ljutõtšilt tabav kaugvise.
34:35 Leedulased alustavad poolaega kahe kiire korviga. Skoori on teinud täna nende poolel seejuures vaid neli meest.
Kalev alustab teist poolaeg Tollefseni, Ljutõtši, Simmonsi, Keeduse ja Mirkoviciga.
Kalev võidab avapoolaja 35:29!
29:35 Ljutõtš tabab lühikese aja jooksul neljast vabaviskest kolm.
21:32 Mirkovicilt rünnaku viimastel sekunditel raske kolmene.
15:29 Keedus tabab veel ühe kaugviske.
13:26 Kalevi imeline algus jätkub Keeduse kahe korviga - esmalt kaugelt 3 ja seejärel lähedalt 2 silma.
11:21 Tollefsen toob 5 punkti järjest ja on kogunud juba 9 silma.
9:16 Sokk tabab teise veerandaja alustuseks kaugviske.
Kalev andis tänaseks mänguks üles üheksa mängijat, neist vaid Eichfuss pole veel väljakul käinud.
Madalaskooriline avaveerand lõpeb Kalevi 13:9 eduseisul.
7:12 Tollefsenilt kahel rünnakul järjest korvid.
Kolm ja pool minutit avaveerandi lõpuni ning skoori pole väga tehtud - 5:8.
2:8 Simmonsilt ja Ljutõtšilt kaks punkti juurde.
0:4 Gladnessi ja Ljutõtši korvid viivad külalised juhtima.
Kalevi algkoosseis: Ljutõtš, Mirkovic, Keedus, Gladness ja Simmons.
Langetame enne mängu algust hetkeks pea, sest vahel on elu suurem kui sport. Lahkunud on Eesti filmi- ja teatrilegend Lembit Ulfsak.