Väga tasavägises mängus ei suutnud Rock lõpuminutitel tabada ning kaotab seerias nüüd 0-1.

Sten-Timmu Soku tabavad vabavisked vähendasid vahe 28 sekundit enne lõppu veel punktile, kuid järgmisel kolmel kaugviskeüritusel ei suudetud palli korvi saada. Vastased ei eksinud lõpus enam vabavisetel ning võitsid mängu.

Meie parimad olidki Sokk 14 punkti ja 5 sööduga ning Rain Veideman 15 punktiga. Viimasel minutil sai vigastada Vallo Allingu ning ei ole kindel, kas mees järgmises mängus kaasa teeb.

Kahe võiduni peetavas seerias kohtub Rock kodus Ventspilsiga 17. märtsil.

Mängu käik:

IV veerand: Ventspils 84:77 Rock

84:77 - Veideman proovib kolmest, kuid eksib. Strelnieks tabab vabavisked ning Tsintsadze eksib jällegi kaugelt. Mäng läbi!

82:77 - Strlenieks tabab esimese vabaviske ning saab ise lauast teise möödaläinud palli ning viskab selle sisse.

79:77 - 26 sekundit lõpuni, Rock teeb vea. Gulbi eksib esimese vabaviske, tabab teise. Sokk ei saa kolmest sisse ning Rock teeb ueesti vea.

78:77 - vastased teevad vea ning Sokk tabab mõlemad vabavisked. Ventspils võtab aja maha, mängida 28 sekundit.

78:75 - Efejuku tabab, mängida 45 sekundit.

76:75 - Allingule tehakse viga, kuid mees saab vigastada. Veideman viskab tema eest vabavisked ning tabab.

76:73 - Leppik paneb kolmese! Aega 2 minutit.

76:70 - Strelnieks tabab ning Rock võtab aja maha.

74:70 - Tsintsadze tabab vabavisked, 3 ja pool minutit mängu lõpuni.

74:68 - Allingu paneb kolmese, kuid vastaste Berzins toob 5 punkti järjest.

69:65 - Vairogs paneb kolmese, 5. minutit lõpuni.

65:64 - Eziukwu saab Sokult korvi alla söödu ning tabab.

64:63 - Veideman tabab mõlemad vabavisked ning vahe jällegi minimaalne.

64:61 - Sokk toob oma esimesed punktid teisel poolajal.

64:59 - Gulbise vabavisked kasvatavad Ventspilsi eduseisu.

62:59 - Eichfuss hoiab vahet, tabades mõlemad vabavisked, kuid Vairogs tabab.

III veerand: Ventspils 58:57 Rock

58:57 - Gulbise vabavisked saadavad Ventspilsi viimasele veerandile eduseisus.

56:57 - Leppik hoiab tartlaste eduseisu.

54:55 - Eichfuss tabab vabavisked. Alla kahe minuti veerandi lõpuni.

54:53 - Andersoni kolmene tõstab kodumeeskonna ette.

51:53 - Vastaste Efejuku tabab. Veerandi lõpuni neli minutit.

49:53 - Eziukwu tabab korvi alt ning Leppik paneb kolmese, Rock juhib jälle!

49:48 - Anderson paneb kolmese ning Ventspils on teinud 7-0 spurdi.

46:48 - Ventspils tuleb korvi kaugusele.

44:48 - Allingu ning Veideman tabavad, kuid Berzins hoiab Ventspilsi lähedal.

Rock võitis esimese poolaja. Suurepärases hoos on Sten-Timmu Sokk ning Rain Veideman, kes on poolajaks mängu suurimad korvikütid, vastavalt 10 ning 9 punktiga. Callistus Eziukwu on lisanud 8 punkti ning 4 lauapalli ning 2 blokki.

II veerand: Ventspils 40:44 Rock

40:44 - Doronin kasvatab Rocki eduseisu. 45 sekundit poolaja lõpuni.

40:41 - Sokk ei eksi vabavisetel.

40:39 - vastaste Carter paneb kolmese ning viib kodumeeskonna jällegi ette.

37:39 - Veideman tabab kaugelt ning Rock juhib!

37:36 - Veidemani vabavisked vähendavad vahe minimaalseks.

37:34 - Sokk viskab juba 8 pukti.

36:32 - Eziukwu taba jällegi. Kolm ja pool minutit poolaja lõpuni.

34:29 - Eziukwu vähendab tartlaste kaotusseisu.

29:27 - Sokk tabab ning vähendab vahet ning paneb veaga viske sisse.

29:24 - Leppik hoiab vahet 5-punktisena.

27:22 - Vahe kasvab. 7 minutit poolaja lõpuni.

25:22 - Ventspils viskab kaks järjestikust korvi ning võtab liidrirolli.

21:22 - Veideman tuleb sisse ning viib Rocki jälle ette.

21:20 - Strelnieks tabab ning Ventspils läheb juhtima.

19:20 - Vastased tabavad vabavisked.

I veerand: Ventspils 17:20 Rock

17:20 - Tsitsadze tabab, kuid vastased tabavad vabavisked. 20 sekundit veerandi lõpuni.

14:18 - Lõpuks saab Rock punkte juurde. Lepik ning Eichfuss tabavad. 45 sekundit veerandi lõpuni.

14:14 - Vastaste Hunter paneb pealt ning seis on viigis. Pärast Tsintsadze platsile tulekut ei ole Rock saanud ühtegi punkti.

12:14 - Vastaste Efejuku tabab, vahe on vähenenud ning Rockil on pisike punktipõud.

10:14 - Vastased on vahet vähendanud.

6:14 - Vallo Allingu saab käe valgeks. Kõik põhiviisikumehed on skoorinud!

6:12 - Doronin ei eksi kaugelt!

4:9 - Eziukwu paneb pealt ning Veideman tabab kahese ning Rock on teinud 6-0 spurdi.

4:5 - Callistus Eziukwu avab punktiskoori ning Rock juhib!

2:3 - Sten-Timmu Sokk tabab kolmese!

algviisik: Sokk, Veideman, Doronin, Allingu, Eziukwu

Eelnevad kohtumised:

Sel hooajal mängitakse veerandfinaalid kahe võiduni, teine kohtumine toimub Tartus (17. märts) ning kolmas mäng vajadusel samuti Ventspilsis, vahendab basket.ee. Põhiturniiril suutsid mõlemad meeskonnad võita kodumängu, kuid Rock kaotas võõrsil kõigest nelja punktiga.

23.10 TÜ/Rock - Ventspils 89:79
12.02 Ventspils - TÜ/Rock 81:77