Järgmisel MM-il saab lisaajaga mängus teha neli vahetust?

 (6)
Järgmisel MM-il saab lisaajaga mängus teha neli vahetust?
Foto: AFP/Scanpix

Rahvusvaheline Jalgpalliliit FIFA kaalub võimalust viia 2018. aasta MM-iks reeglitesse sisse muudatus, mis lubaks meeskondadel lisaaja korral teha neli vahetust.

Teatavasti võib praegu teha kolm vahetust, isegi kui viigilisele normaalajale järgneb 30-minutiline lisaaeg. Paljudele mängijatele on see aga liiast ning kõrge temoga mängudes tabavad ka kõige sitkemaid mehi tihti lihaskrambid.

"Ma arvan, et me esitame selle idee jalgpalli reeglite koostajate paneelile," ütles FIFA tehnilise uurimisrühma liige Gerard Houllier FIFA pressibriifingul.

"See on hea idee. Kuid ainult lisaajal. Kui keegi saab vigastada, siis miks mitte?" lisas endine Prantsusmaa koondise peatreener.

Seni on vahetusmehed Brasiilias löönud juba MM-i rekordit tähistavad 29 väravat ning pidada on jäänud veel seitse kohtumist. Eelmine rekord oli 2006. aasta MM-ist 23.

"Vahetusmehed mängivad nii suurt rolli, kuna nad tulevad sisse värsketena. Ligi üks neljandik kõikidest väravatest on löödud mängu viimase 15 minuti jooksul," märkis Houllier.

Varem on reeglite tegijad neljanda vahetuse plaani maha teinud, kuid Houllier arvab, et nüüd on õige aeg neile seda uuesti pakkuda.