Janno Ligur: “Ootasin kutset Delfi Rallipäevale!”

 (9)
Janno Ligur esiplaanil, taamal Siim Saluri
Janno Ligur esiplaanil, taamal Siim SaluriFoto: Piret Jaani

Janno Ligurit saab julgusega pidada hetke üheks parimaks Eesti rallikrossisõitjaks. Nii on üsna loogiline, et just tema tuleb rallikrossisõitjaid esindama 30. juunil Tallinna Lauluväljakul toimuvale Delfi Rallipäevale Ott Tänakuga. Janno Ligur on ka üks sõitjatest, kes osales möödunud aastal esimesel Delfi Rallipäeval ja seetõttu teab mida oodata ning on valmis järjekordseks lahedaks päevaks mõnusas seltskonnas.

Janno Ligur on valitud Eesti parimaks rallikrossisõitjaks, ta on tulnud Eesti meistriks ja ta osaleb mitmendat aastat Euroopa meistrivõistlustel rallikrossis, kus on teinud mitmel korral väga häid tulemusi.

“Kui aus olla, siis ma juba ootasin seda kutset, sest eelmisest aastast jäi väga hea mälestus. Crosskardiga olen nagu paljud teised vähe kokku puutunud aga nagu eelmine aasta kavatsen ka sellel aastal seda päeva nautida. Seltskond on vägev ja lisaks sõidule saan ka WRC sarja tippsõitjatega muljeid vahetada. Väga hea, et selliseid päevi korraldatakse, see on autospordile kasuks,” ütles Janno Ligur.

Hetkel on Ott Tänaku ja Martin Järveoja kõrval oma osalemist Delfi Rallipäeval kinnitanud kaks WRC sõitjat Kris Meeke ja Dani Sordo, Ott Tänaku meeskonnas asfaldirallidel esiauto ehk gravel crew roolis olev endine rallisõitja Martin Kangur. Rallisõitjatest on kohal Roland Poom ja Robert Virves. Crosskartide Eesti meistrisarjast tulevad rajale Sander Sepp, Robert Kutsar, Joosep Ralf Nõgene, Andre Kiil ja Allan Kakri. Motokrossi esindab Delfi rallipäeval Juss Laansoo ja motoringrajalt tuleb esmakordselt crosskardiga kihutama Marko Rohtlaan.

Delfi Rallipäev Ott Tänakuga 2 toimub 30. juunil Tallinna Lauluväljakul. Crosskartidega võidukihutamine on päeva põhiosa aga selle kõrval jagub seal tegevust pea igale pereliikmele. Kindlasti on Delfi Rallipäeva ühed tipphetked Ott Tänaku demosõidud Toyota Yaris WRC’ga