Jalgpalli MM-i teise mängu publikuskandaali lahendus selge: VIP-idel oli lihtsalt külm

 (1)
Tühjad kohad Jekaterinburgi staadionil.
Tühjad kohad Jekaterinburgi staadionil.Foto: DAMIR SAGOLJ, Reuters/Scanpix

Käimasoleva jalgpalli MM-i teises kohtumises läksid vastamisi Uruguay ja Egiptus. Jekaterinburgis toimunud matšis teenis Uruguay lõpuks 1:0 võidu. Palju kõneainet tekitasid hiljem aga pooltühjad tribüünid. Eriti suurt pahameelt näitasid üles kohalikud Venemaa fännid, kel ei õnnestunud enda sõnul mängule soovitud pileteid saada.

Jekaterinburgi areeni mahutavuseks on 33 061 istekohta. Ametlikel andmetel oli staadionil 27 015 inimest. Väidetavalt oli mängule soetatud aga 32 278 piletit. Siiski oli mängu ajal näha, et heal juhul oli tribüünidel 20 000 inimest, kirjutab Eurosport.

Nii turniiri korraldajad kui ka kohalik kuberner Jevgeni Kujavšev teatasid meedias, et piletite müümisega probleeme ei olnud ning tühjad kohad tribüünidel olid üllatuseks.

Eelkõige oli tühje istekohti küljetribüünidel, kus paiknevad tavapäraselt kallimad piletid. Nüüdseks on ka selgunud, kuhu kallite piletite omanikud kadusid. MM-i infoosakonnas töötav Olga Koltjarova kirjutas Facebookis, et küljetribüünidel oli palju VIP-piletite omanikke, kes vaatasid külma ilma tõttu mängu hoopis sisetingimustes.